Найглибше у Європі: «Нафтогаз» встановив обладнання для якіснішого вилучення вуглеводнів з виснажених родовищ

Найглибше у Європі: «Нафтогаз» встановив обладнання для якіснішого вилучення вуглеводнів з виснажених родовищ

Нове обладнання допомагає збільшити обсяги видобутку газу та конденсату, а також продовжити термін експлуатації свердловини

Найглибше у Європі: «Нафтогаз» встановив обладнання для якіснішого вилучення вуглеводнів з виснажених родовищ
фото ugv.com.ua

«Нафтогаз Розвідка та Видобування» продовжує застосовувати нові технології для підвищення видобутку газу на «старих» родовищах. У межах цієї програми вдалося збільшити добовий видобуток газу на 30% та конденсату більше ніж на 40% зі свердловини №8 Валюхівського родовища у Полтавській області, передає пресслужба компанії.

Такого ефекту вдалося досягти завдяки встановленню обладнання для вилучення рідини зі свердловини. Операцію виконали шляхом встановлення плунжерного ліфту на глибині 5148 м, що є найбільшим показником у Європі.

«Системне залучення світових технологій і їх впровадження в Україні дозволяє нам якісніше вилучати залишкові запаси вуглеводнів з уже виснажених родовищ. Такі заходи разом з модернізацією наземної інфраструктури, підвищенням ефективності видобутку з нових свердловин та виконанням програми інтенсифікації дають змогу стабілізувати показники базового видобутку в умовах значного природного падіння», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

В компанії пояснили, що наявність води та конденсату під час видобутку суттєво знижує кількість та якість газу. Плунжерний ліфт допомагає забрати зайву воду, збільшити обсяги видобутку газу та конденсату, що залишилися у продуктивному горизонті, та продовжити термін експлуатації свердловини.

Як на свердловині №8 Валюхівського родовища, так і на Опішнянському родовищі роботи зі встановлення обладнання проведені разом з компанією «Везерфорд Україна».

Нагадаємо: минулого місяця «Нафтогаз» відкрив нове родовище – Жемчужне, у Полтавській області. Розвідані запаси Жемчужного родовища становлять 200 млн куб. м газу, а перспективні запаси і ресурси – понад 2 млрд куб. м³. Загальна площа нового родовища становить 213 кв. км, в його межах виділено 5 газонасичених горизонтів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло