Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
За несвоєчасну оплату газу чи тепла за січень не штрафуватимуть – Шмигаль

За несвоєчасну оплату газу чи тепла за січень не штрафуватимуть – Шмигаль

Уряд ініціюватиме передачу газорозподільних мереж органам місцевого самоврядування

За несвоєчасну оплату газу чи тепла за січень не штрафуватимуть – Шмигаль
фото: уніан

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що штрафи та пеня за несвоєчасно оплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть. Про це він повідомив ввечері у понеділок, 25 січня, в етері телеканалу ICTV.

«Штрафи і пеня за несвоєчасно оплачені газ або тепло за січень застосовуватися не будуть», – заявив Шмигаль.
За його словами, уряд розпочав реалізацію кроків, необхідних для того, щоб ринки електроенергії та газу почали працювати правильно і зручно для людей.

«По-перше, було встановлено граничну ціну на ринку газу з 1 лютого і до кінця опалювального сезону не вище 6,99 гривні за кубічний метр. По-друге, тарифи на тепло і гарячу воду не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. По-третє, після консультацій з урядом і депутатами НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. – ред.) прийняла рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 гривні за кубометр», – сказав Шмигаль.

Прем'єр-міністр України також повідомив, що в уряді очікують результатів розслідування Антимонопольного комітету і встановлення чесних прозорих правил на ринку газу.
«Кабміном буде ухвалено рішення про компенсацію домогосподарствам, в яких встановлено електроопалення. Тобто ціна на газ буде встановлюватися один раз на рік, як це робиться в більшості країн Європи», – зазначив голова уряду.

Водночас додав прем'єр-міністр, уряд спільно з профільним комітетом Верховної Ради ініціюватиме ухвалення законопроєкту про можливість передачі газорозподільних мереж органам місцевого самоврядування.
«Це – важливий елемент, який забезпечить справедливість формування ціни на розподіл», – зауважив він.

Нагадаємо, раніше 25 січня Шмигаль оголосив, що український уряд підготував та реалізовує вісім кроків, що сприятимуть зменшенню тарифів для підтримки українців у час коронавірусної кризи.

Нагадаємо: тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не підвищуватимуть.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті