Ангела Меркель у Давосі: Нічого хорошого не станеться, поки ви це не зробите самі

Ангела Меркель у Давосі: Нічого хорошого не станеться, поки ви це не зробите самі

Канцлер обговорила найбільш актуальні проблеми останнього року – від пандемії до кліматичних змін

Ангела Меркель у Давосі: Нічого хорошого не станеться, поки ви це не зробите самі
фото weforum.org (з архіву)

Пандемія коронавірусу COVID-19 підкреслила, наскільки людство вразливе перед силами природи і наскільки важливо об’єднуватися перед глобальними, спільними для всіх проблемами. Про це зазначила на початку свого виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Головні тези з її виступу:

Уроки COVID-19

Дух Давосу показує, яким був форум ще рік тому, і як його змінила за цей рік пандемія (більшість спікерів виступають по відеозвʼязку – ред.). Але нічого хорошого само не відбудеться, поки ви це не зробите. Обговорення важливі, але пандемія дуже ясно показала: зараз час діяти. Вона показала нам всі наші слабкі місця, і нам потрібно працювати, щоб усунути ці проблеми.

Завдяки появі вакцини ми можемо знайти вихід з цієї пандемії, але це буде набагато складніше, ніж ми думаємо.

Економіка Німеччини була посилена програмою стимулювання, але їй потрібно враховувати швидкість, з якою вона може рухатися – бюрократія її надто гальмує.

«Ми дивилися всередину себе»

Ангела Меркель закликала до більшої співпраці і багатосторонності, коли мова йде про рятувальну вакцину від коронавірусу.

«Для мене стало ще зрозуміліше, що нам потрібно вибрати багатосторонній підхід, що самоізоляція не вирішить наших проблем».

Пандемія коронавіруса продемонструвала високий ступінь взаємозалежності і взаємозв'язку в світі, додала вона, і що Німеччина спочатку зробила помилку, зосередившись тільки на собі, щоб спробувати перемогти пандемію, замість того, щоб працювати з іншими.

«Ми дивилися всередину себе, закриваючись один від одного, але дуже швидко ми засвоїли урок не робити цього», – сказала вона.

Про кліматичну кризу

Переходячи до зміни клімату і Паризької угоди, Меркель сказала, що Європа може стати першим кліматично нейтральним континентом, і перерахувала способи скорочення викидів на 55%.

Канцлер підтримує концепцію «обережної гнучкості», використовуючи покроковий підхід і пробуючи різні рішення.

Але, за її словами, промислово розвинені країни надто зосередилися на собі, ми робимо недостатньо, щоб допомогти країнам, що розвиваються. Відсторонення себе від інших не допоможе боротьбі ні з кліматичною кризою, ні з COVID-19.

Про техногігантів

Ми повинні дуже швидко знайти нові відповіді на питання розвитку цифрових технологій. Нам потрібно боротися з глобальними монополіями, але зусиль однієї країни для їх вирішення недостатньо.

Як країни можуть стати більш стійкими до ризиків

Очевидно, що модель соціальної ринкової економіки хороша, вона ставить людину в центр, сказала Меркель. Але при цьому ми повинні знайти правильний баланс між діями держави і діями особистості. Під час фінансової кризи було занадто багато свободи і недостатньо правил, а потім навпаки – було занадто багато регулювання.

Ми не можемо занадто сильно покладатися на компанії в розв'язанні кліматичної кризи, але маятник не можна занадто сильно хитнути в інший бік, в бік держави, тому що тут має бути постійний баланс, сказала вона.

Нагадаємо, екоактивістка Грета Тунберг звернулася до учасників Всесвітнього економічного форуму в Давосі з закликом діяти негайно і дуже швидко для того, щоб зупинити екологічну і кліматичну кризу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті