Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Рада ухвалила у першому читанні зміни до митного та податкового кодексів

Рада ухвалила у першому читанні зміни до митного та податкового кодексів

Зміни покликані пом’якшити правила та спростити процес ввезення товарів з-за кордону

Рада ухвалила у першому читанні зміни до митного та податкового кодексів
Фото: Karolina Grabowska/Pexels

Верховна Рада (ВР) ухвалила в першому читанні законопроєкт №4278 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях)». Про це повідомляється на сайті ВР.

Згідно з пояснювальною запискою передбачається спрощення сплати податку одержувачами через покладання функцій із його сплати на операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників у разі декларування таких товарів із застосуванням відповідних електронних реєстрів міжнародних поштових та експрес-відправлень.

Пропонується встановити можливість відстрочення сплати податку на додану вартість – протягом 30 днів з дати оформлення тимчасового реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру.

Також законопроєкт передбачає що базою оподаткування ПДВ є частина їх митної вартості (для юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців) або частина їх сумарної фактурної вартості (для фізичних осіб), що перевищує неоподатковуваний мінімум (еквівалент 150 євро).

Також планується впровадження електронного декларування посилок.

Відповідні зміни пропонується внести двома законопроєктами – 4278 (зміни до Податкового кодексу України) та 4279 (зміни до Митного кодексу України).

Нагадаємо: у листопаді 2018 року Верховна Рада України разом з держбюджетом на 2019 рік прийняла законопроєкт №9260, яким, серед іншого, знизила поріг безмитного ввезення інтернет-покупок для фізосіб-одержувачів зі 150 євро до 100 євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті