Nissan відмовиться від поставок автомобілів з ДВС в розвинені країни до 2030 року

Nissan відмовиться від поставок автомобілів з ДВС в розвинені країни до 2030 року

Компанія ставить собі за мету знизити до нуля всі викиди до 2050 року

Nissan відмовиться від поставок автомобілів з ДВС в розвинені країни до 2030 року
фото DR

Японський автовиробник масштабує план щодо електрифікації свого модельного ряду в Японії, Китаї, США і Європі. Як повідомляє HighTech Plus з посиланням на Reuters, Nissan відмовиться від бензинових автомобілів на користь гібридних і електричних моделей на ключових ринках протягом десяти років.

Кінцева мета Nissan – повністю перейти на електричні автомобілі і знизити власні викиди CO2 до нуля до 2050 року.

«Ми сповнені рішучості в реалізації стратегії зі створення вуглецево-нейтрального суспільства і прискорення глобальних зусиль у боротьбі зі змінами клімату. Наш план щодо просування електрифікованих автомобілів продовжить розширюватися по всьому світу, і це внесе важливий вклад в те, щоб сама Nissan стала вуглецево-нейтральною», – заявив гендиректор компанії Макото Утіда.

Поки що в Nissan невеликий асортимент електромобілів серед провідних автовиробників, але компанія обіцяє кардинально змінити автопарк в найближчі кілька років. Зараз вона постачає тільки електричні хетчбеки Nissan Leaf, але вже в цьому році запустить серійне виробництво кросовера Ariya, а потім переведе існуючі автомобілі з ДВС на електричну платформу.

Також японський автовиробник візьме участь у розгортанні інфраструктури зарядок для електромобілів на ключових ринках, інвестує в розробку твердотільних акумуляторів і продовжить розвивати технологію e-Power.

Система Nissan e-Power відрізняється від гібридних технологій японських конкурентів з Toyota Motor і Honda Motor, в яких для керування транспортними засобами використовуються комбінація з ДВС і електродвигуна. Платформа Nissan працює інакше – e-Power використовує бензиновий двигун тільки для вироблення електроенергії, а останній призводить автомобіль в рух. Інженери Nissan називають такий підхід більш чистим і безпечним.

У травні минулого року глава Nissan також пообіцяв, що вже до 2023 року 60% автомобілів Nissan в Японії, 50% в Європі і 23% в Китаї будуть електрифіковані. Більше того, кілька місяців тому автовиробник випустив ще одну заяву – до 2025 року Nissan буде постачати в Китай тільки електричні моделі. З цією метою компанія розробить дев'ять нових моделей, частина з яких будуть повністю електричними, інші – гібридними на базі e-Power.

Також повідомлялося, що Nissan Motor оснастить всі свої майбутні автомобілі основними функціями автоматизованого управління і планує випустити понад 20 таких моделей до 2023 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті