Україна імпортує російську електроенергію, щоб демонополізувати ринок – Герус
За його словами, це не впливає на енергетичну безпеку України, бо імпорт складає лише 5%

Голова парламентського комітету з енергетики та ЖКП Андрій Герус пояснив, що Україна імпортує російську електроенергію з метою демонополізації та диверсифікації ринку. Про це він сказав у відео, оприлюдненому в його телеграм-каналі.
«У нас не має бути ситуації, коли окремі приватні компанії, які не завезли вугілля, могли здійснювати шантаж і тиснути на державу, щоб відбулося підвищення ціни електроенергії», – зазначив глава Комітету ВР.
Він наголосив на важливості диверсифікації ринку.
«Дуже важливо, щоб відбувалася диверсифікація та демонополізація ринку. Коли у нас буде багато різних ресурсів, в Україні буде сильніша енергетична безпека. Україна буде більш надійна з точки зору забезпеченості електричною енергією. Багато закидів є, що імпорт впливає на енергетичну безпеку. Він не впливає, бо він становить менше 5%. Така величина ніяк не може вплинути на енергетичну безпеку», – зазначив Герус.
За словами голови парламентського комітету, імпорт електроенергії з Росії складає менше 5% від споживання в країні.
«Цей імпорт займає близько 3-4% нашого споживання. Імпорт іде саме в ті години, коли в Україні є пікове споживання електроенергії. Саме в ті пікові години ситуація збалансовується. У нас є нормальна стабільна ситуація, немає серйозних віялових відключень. Дуже важливо, щоб ми цей місяць пройшли. У цьому місяці імпорт буде допомагати збалансувати нашу систему. Для нас пріоритет номер один – щоб у кожній домівці було світло та тепло», – зазначив Герус.
За його словами, імпорт здійснюватимуть кілька трейдерів, але лише до початку березня.
«Є декілька трейдерів, які цей імпорт здійснюють і продають на український ринок електроенергію. Далі, у березні буде потепління, і такої потреби не буде», – зазначив Герус.
1 лютого Україна відновила імпорт електроенергії з Росії. За даними добових аукціонів ПрАТ «НЕК «Укренерго», поставки здійснює ТОВ «ОНК-ГРУП».
Раніше в Укренерго заявили, що з 1 січня 2021 року втратили чинність положення постанови НКРЕКП, якими було скасовано результати аукціонів на доступ до пропускної спроможності перетинів з Росією та Білоруссю у 2020 році. Це відбулося відповідно до Прикінцевих та перехідних положень закону України «Про ринок електричної енергії», згідно з яким повноваження енергетичного регулятора на анулювання результатів аукціонів на доступ до міждержавних перетинів з країнами, що не є членами Енергетичного Співтовариства, обмежуються лише 2020 роком.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].