Нацбанк збільшив річний е-ліміт на закордонні інвестиції населення до 200 000 євро

Нацбанк збільшив річний е-ліміт на закордонні інвестиції населення до 200 000 євро

Раніше цей ліміт був 100 000 євро

Нацбанк збільшив річний е-ліміт на закордонні інвестиції населення до 200 000 євро
Фото: pixabay.com

Національний банк України (НБУ) удвічі, зі 100 000 євро до 200 000 євро, збільшив е-ліміт для переказу коштів фізичних осіб за кордон або на рахунки юридичних осіб-нерезидентів, відкриті в Україні. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Серед операцій, на які збільшено е-ліміт, – здійснення інвестицій за кордон, розміщення коштів на власних іноземних рахунках, переказ коштів за договором страхування життя та надання позики нерезидентам.

За оцінками Національного банку, це рішення істотно не вплине на функціонування валютного ринку України, в тому числі з огляду на те, що фізичні особи вже понад рік мають можливість вільно купувати безготівкову іноземну валюту без будь-яких зобов’язань та підстав.

«У 2020 році фізичні особи в межах e-ліміту перерахували за кордон близько 274 млн євро. Ця сума менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському валютному ринку», – зазначив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій.

У НБУ додали, що позитивна ситуація на валютному ринку створює «належні передумови для поступової лібералізації валютного регулювання, черговим кроком якої є підвищення відповідного е-ліміту».

«Повне зняття е-ліміту на здійснення фізичними особами інвестицій за кордон є одним із пріоритетів Національного банку, передбачених Дорожньою картою валютної лібералізації. Це стане можливим після остаточного ухвалення та імплементації пакета законопроєктів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування)», – зазначили в регуляторі.

З 7 лютого 2019 року Національний банк на виконання Закону України «Про валюту і валютні операції» запровадив е-ліміт в розмірі 50 000 євро на окремі валютні операції фізичних осіб з переказу ними коштів з України або на поточні рахунки нерезидентів – юридичних осіб, відкриті в Україні. З 18 грудня 2019 року річний е-ліміт для валютних операцій фізосіб збільшено до 100 000 євро.

Як повідомлялося раніше, Кіпр більше не буде надавати громадянство в обмін на інвестиції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті