Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
Верховна Рада ввела електронну трудову книжку

Верховна Рада ввела електронну трудову книжку

Повний перехід повинен відбутися через 5 років, до того будуть діяти обидва формати

Верховна Рада ввела електронну трудову книжку
фото: photo.unian.ua

Верховна Рада (ВР) прийняла в цілому законопроєкт № 3623 про введення електронних трудових книжок. Рішення підтримало 265 депутатів. Про це повідомляється на сайті ВР.

Закон вносить зміни в облік трудової діяльності працівника в електронній формі. Повний перехід з паперової книжки на електронну повинен відбутися через 5 років. До цього часу будуть діяти обидва формати.

Документ дозволяє людині самостійно обирати автоматичне призначення або відстрочення пенсії, а також визначати найбільш вигідний варіант для призначення пенсії, включно з датою виходу на пенсію. Зі свого боку Пенсійний фонд автоматично інформуватиме громадянина про настання права на пенсію та її орієнтовний розмір.

При цьому оригінал паперової трудової передаватиметься на зберігання працівнику як офіційний документ. Якщо працівник виявить бажання продовжити її ведення, то роботодавець буде зобовʼязаний паралельно із електронним обліком вносити до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення або звільнення.

Уряд схвалив проєкт закону щодо переведення у цифровий формат трудових книжок ще у листопаді 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті