Нацбанк не дозволив Тігіпку придбати Промінвестбанк

Нацбанк не дозволив Тігіпку придбати Промінвестбанк

Регулятор пояснив, що бізнесмен уже є власником двох банків і низки фінустанов

Нацбанк не дозволив Тігіпку придбати Промінвестбанк
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) не погодив угоду з опосередкованого придбання понад 99% акцій «Промінвестбанку» Сергієм Тігіпком. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Таке рішення 5 лютого 2021 року ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем.

Рішення прийняте за результатами всебічного аналізу пакету документів та з огляду на проблемні питання діяльності Промінвестбанку», – йдеться у повідомленні.

У регуляторі нагадали, що погоджують набуття істотної участі в банках в порядку, визначеному статтею 34 ЗУ «Про банки і банківську діяльність» та Положенням про ліцензування банків, затвердженим постановою Правління НБУ №149 від 22.12.2018.

«На сьогодні Сергій Тігіпко вже є контролером двох банків – «Таскомбанк» та «Універсал банк» – та низки небанківських фінансових установ, які входять до складу банківської групи», – додали в Нацбанку.

Як повідомлялося раніше, Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив придбання ПІБу компанією Luregio Limited через покупку ТОВ «Фінансова компанія «Фортіфай». За відповідне рішення комітет проголосував на засіданні 8 жовтня.

АМКУ уточнював, в обох випадках мова йде про придбання, які забезпечать понад 50% голосів у вищому органі управління.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло