Цього року UkraineInvest розраховує почати залучення $7,7 млрд інвестицій

Цього року UkraineInvest розраховує почати залучення $7,7 млрд інвестицій

Хабарництво і слабке управління залишаються перешкодами після різкого падіння прямих іноземних інвестицій в 2020 році

Цього року UkraineInvest розраховує почати залучення $7,7 млрд інвестицій
фото pixabay.com

Україна сподівається, що після пандемії зміни в глобальних ланцюгах поставок будуть сприяти зростанню іноземних інвестицій. Про це Bloomberg розповів глава держагентства UkraineInvest Сергій Цивкач.

«Азія була провідним світовим виробничим майданчиком», – сказав він. – Але через коронавірус стало ясно, що довгі ланцюжки поставок можуть вплинути на ефективність контрактів. Це наносить Україну на карту для європейських інвесторів ».

Перенесення виробництва ближче до дому стає «гарячою темою», оскільки компанії прагнуть уникнути повторення дефіциту, який сталася, коли COVID-19 поширився по планеті торік. За даними Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), скорочення можуть спонукати виробників, розташованих неподалік від Східної Європи, забезпечити там резервні потужності.

Агентство зазначає, що хоча Україна має перевагу зі свого місця розташування між Азією і Європейським союзом, повальна корупція і слабке управління часто стримують прямі іноземні інвестиції, які минулого року стали негативними на тлі пандемії

За словами Цивкача, минулого року компанія UkraineInvest допомогла залучити понад $600 млн інвестицій, і розраховує домовитися про додаткові $7,7 млрд доларів, починаючи з 2021 року.

«Все в наших руках – сказав Цивкач. – Ми повинні забезпечити комфортні умови» для інвесторів.

Він нагадав, що уряд вже полегшив правила продажу сільськогосподарських земель, лібералізувати ринок газу і цифровізував багато послуг.

Між тим, за його словами, інвестори як і раніше скаржаться на затвердження документів, правозахисну сферу, а також податкову і митну служби. Цивкач додав, що монополії також впливають на інвестиційний клімат, хоча ця проблема може бути вирішена за рахунок перегляду антитрастової системи та створення суду для винесення рішень з питань конкуренції.

Україна, чия економіка має зрости на 4,8% в цьому році після скорочення на 4,2% у 2020 році, також хоче оновити свою угоду про вільну торгівлю з ЄС, щоб збільшити експорт.

За словами Цивкача, в Україну вже надходять $1,1 млрд інвестицій в гірничовидобувну промисловість від канадської компанії Black Iron і $200 млн євро від Kronospan, яка будує своє підприємство. Також свої заводи зараз будує бельгійський виробник матраців Monks International і данський виробник меблів Hjorn Knudsen.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив в п'ятницю, що Україна також прагне залучити інвестиції в енергетику, особливо у видобуток природного газу. Країна працює над введенням більш прозорого регулювання в галузі, а також бажає зміцнити зв'язки з Європейським союзом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло