Закон про компенсації за підвищення тарифів на електроенергію ухвалено з порушенням регламенту ВР — КШЕ

Закон про компенсації за підвищення тарифів на електроенергію ухвалено з порушенням регламенту ВР — КШЕ

Весь свій законодавчій шлях законопроєкт пройшов лише за один день, що порушує значну кількість вимог Регламенту

Закон про компенсації за підвищення тарифів на електроенергію ухвалено з порушенням регламенту ВР — КШЕ
Фото: rada.gov.ua

Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки заявив, що законопроєкт №4672 для компенсацій за підвищення тарифів на електроенергію було прийнято з порушенням регламенту Верховної Ради. Про це повідомляється у телеграм-каналі центру.

«Весь свій законодавчій шлях – від реєстрації у парламенті, і до підписання Президентом, цей законопроєкт пройшов лише за один день. Але це порушує значну кількість вимог Регламенту Верховної Ради, і є поганим прецедентом у законотворчій практиці, особливо в частині, що стосується публічних фінансів», – йдеться у повідомленні. 

29 січня цей проєкт закону було зареєстровано, і в той саме день – розглянуто комітетом, включено до порядку денного Ради, прийнято голосуванням, і підписано не лише Головою Верховної Ради, але й Президентом.
«В той час, як за регламентом на це передбачено час на опрацювання депутатами проєктів законів та подання альтернативних», – повідомили у КШЕ.

А Комітет Ради з питань антикорупційної політики направив висновок щодо законопроєкту лише на наступний робочий день, – 01.02.2021, – тобто в рамках строків, але коли вже законопроєкт був прийнятий. Тим самим було порушено статті 93, 96, 100, 101 Регламенту ВРУ. 

«Підтримуючи в цілому мету законопроєкту, не можемо проігнорувати цей факт. Адже дотримання встановлених регламентом процедур є не просто вимогою, але й запобіжником від ухвалення рішень, що можуть в перспективі спричинити економічні, соціальні те репутаційні втрати щодо публічних фінансів», – наголосили у центрі.
За словами аналітиків, 1,4 млрд грн, які плануються виділити на програму заберуть із програми на фінансування пільг і житлових субсидій. Таким чином, чистий ефект для бюджету від даної зміни буде нейтральним.

Нагадуємо: уряд затвердив порядок компенсації за електроопалення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті