Аналітики JPMorgan: попереду – довгий цикл зростання цін на сировину

Аналітики JPMorgan: попереду – довгий цикл зростання цін на сировину

Новий цикл буде запущений постпандемічним відновленням економіки

Аналітики JPMorgan: попереду – довгий цикл зростання цін на сировину
фото Shutterstock

Аналітики JPMorgan вважають, що в світі почався п'ятий сировинний суперцикл, пише Інтерфакс з посиланням на Bloomberg. Це передбачає «бичачий» ринок мінімум на середньострокову перспективу.

«Вважаємо, що ми знаходимося на новому підйомі сировинного циклу, особливо нафтового циклу. Видно поворот трендів доходностей та інфляції», – пишуть аналітики. На це вказують рекордні ціни на промислові метали, дороге продовольство і ціна на нафту, яка вже повернулася до $50.

Новий цикл буде запущений постпандемічним відновленням економіки, передбачає JPMorgan, в поєднанні з прямим стимулюванням розвинених економік і дуже м'якою монетарною політикою. Ще одна причина зростання цін – боротьба зі зміною клімату, яка вимагає інвестицій в альтернативну енергетику і виробництво акумуляторів і електромобілів.

Аналітики Morgan Stanley прогнозують, що світові продажі машин з електричними двигунами злетять на 50% або більше в 2021 році, в той час як реалізація автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння виросте всього на 2-5%.

Експерти JPMorgan також вказують на те, що необхідність будівництва інфраструктури для відновлюваної енергетики, а також потреби в акумуляторах при масовому переході населення на електромобілі приведуть до підвищення попиту на метали.

JPMorgan прогнозує в четвертому кварталі 2021 року нафту Brent по $68 за барель, Goldman Sachs очікує зростання до $65, Citigroup – до $70 за барель, зазначає РБК.

Попередній цикл, пов'язаний з економічним підйомом Китаю, спостерігався з 1996 по 2008 роки, і щонайменше з 2013 року економісти писали про його завершення. Всього з початку XX століття циклів було чотири.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті