Компанія Coca-Cola тестує свою першу паперову пляшку

Компанія Coca-Cola тестує свою першу паперову пляшку

Coca-Cola проведе перший тест з 2000 пляшок, щоб побачити, як вони протримаються

Компанія Coca-Cola тестує свою першу паперову пляшку
фото Coca-Cola

Компанія Coca-Cola має намір протестувати першу паперову пляшку для своїх напоїв – в планах компанії поступово повністю виключити пластик з упаковки, пише ВВС.

Прототип паперової пляшки розроблений данською компанією The Paper Bottle Company, або Paboco з надміцної паперової оболонки, яка щоправда містить тонкий шар пластику.

Мета проекту полягає в тому, щоб створити повністю паперову, придатну до переробки пляшку без пластику, але при цьому щоб вона надійно утримувала газ у газованих напоях.

Coca-Cola поставила перед собою мету до 2030 року скоротити кількість пластикових відходів.

Крім того, папір повинен бути пластичним, щоб створювати пляшки різних форм і розмірів для різних брендів.

Після більш ніж семи років робіт у лабораторії компанія готова провести цього літа в Угорщині випробування фруктового напою Coca-Cola Adez. Спочатку це буде 2 000 пляшок, які будуть поширюватися через місцеву роздрібну мережу.

Майкл Мічелс, комерційний директор Coca-Cola, розповів, що пляшки виготовляються з цільного шматка матеріалу на основі паперових волокон, що надає їм більшої міцності, ніж якби вони складалися зі з’єднаних частин.

«Насправді це частина секрету, – пояснив він. – Продуманий дизайн і міцна суміш волокон дійсно дозволяють пляшці не рватися під тиском».

Тим часом Absolut, виробник горілки, також готовий  протестувати 2000 власних паперових пляшок в Великобританії і Швеції, компанія продаватиме в них слабоалкогольний газований малиновий напій.

Випробування Coca-Cola і Absolut стануть першою реальною перевіркою того, чи витримає технологія складну логістику транспортування продуктів харчування.

Пивна компанія Carlsberg також створює прототипи паперової пивної пляшки.

Минулого року організація Break Free From Plastic назвала Coca-Cola найбільшим в світі пластиковим забруднювачем, за нею йдуть інші виробники напоїв – Pepsi і Nestle.

Нагадаємо, Coca-Cola оголосила, що переходить на пляшки з переробленого пластику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті