Між Марком Цукербергом і Тімом Куком спалахнула ворожнеча – WSJ

Між Марком Цукербергом і Тімом Куком спалахнула ворожнеча – WSJ

Цукерберг звинуватив Apple, що вона використовує свою платформу для втручання в роботу додатків Facebook

Між Марком Цукербергом і Тімом Куком спалахнула ворожнеча – WSJ
фото Shutterstock

Різниця у поглядах на майбутнє інтернету і конфіденційність даних користувачів призвела до посилення ворожнечі між засновником Facebook Марком Цукербергом і главою Apple Тімом Куком, повідомила The Wall Street Journal, на яку посилається Forbes.

«Я б ніколи не опинився в такій ситуації», – цією фразою Тім Кук в 2018 році відповів на питання про те, що б він зробив на місці Цукерберга, компанія якого виявилася в центрі скандалу після витоку даних мільйонів користувачів до компанії Cambridge Analytica.

«Нам потрібно завдати їм болю», – такими словами, за даними джерел WSJ, Цукерберг висловився в приватній бесіді на адресу Apple, яка, на його думку, несправедливо поставилася до соціальної мережі.

Взаємний обмін образами між керівникам двох компаній триває не один рік. Apple, яка позиціонує себе як захисника цифрової конфіденційності, критикувала бізнес-модель Facebook. Все це викликало роздратування в соцмережі, яка намагалася монетизувати всі наявні пристрої і платформи і звинувачувала Apple в лицемірстві за зв'язок з Китаєм, де справи з конфіденційністю аж ніяк не такі хороші, пише WSJ.

Крім того, керівництво Facebook публічно називало завищеними ціни на продукти Apple і було невдоволене темпами, з якими Apple схвалювала оновлення додатків: Цукерберг обурювався, що Кук міг особисто втручатися в процес, щоб уповільнити його, розповіли співрозмовники видання.

Також стало відомо, що Марк Цукерберг навіть заборонив топ-менеджерам Facebook використовувати айфони.

Зняти напругу мала особиста зустріч Кука і Цукерберга в 2017 році. Але вона пройшла не дуже добре: Цукерберг почав дорікати Куку через затримки з перевіркою додатків і був різкий, а глава Apple не хотів поступатися, розповіли джерела WSJ.

Ескалація відносин відбулася в січні 2021 року, коли Apple оголосила про плани запустити новий інструмент забезпечення конфіденційності в своїх iPhone, який ще більше обмежить можливості Facebook зі збору даних. Цукерберг після цього звинуватив Apple в тому, що вона використовує свою платформу для втручання в роботу додатків Facebook.

У відповідь через кілька днів після штурму Капітолію в Вашингтоні Кук, не називаючи конкретно Facebook, заявив, що алгоритми допомагають створювати «теорії змови».

Наприкінці січня, в Міжнародний день конфіденційності Кук заявив, знову не називаючи прямо Facebook: «Якщо бізнес побудований на введенні в оману, на використанні даних, на виборі, який насправді не є вибором, то він не заслуговує нашої похвали – він заслуговує реформи».

Тим часом Цукерберг та інші керівники Facebook запевняють урядовців, антимонопольні органи і рекламодавців, що Apple зловживає своїм становищем і заслуговує більш пильної уваги з боку регулюючих органів, відзначили співрозмовники WSJ.

Представник Facebook Дені Левер заперечує, що суперечка між двома компаніями має особистий характер. Вона назвала «хибним» вибір між персоналізованими послугами та конфіденційністю, підкресливши, що Facebook підтримує і те, й інше.

«Мова йде не про дві компанії. Йдеться про майбутнє безкоштовного інтернету», – сказала вона WSJ, зазначивши, що малі підприємства, розробники додатків і споживачі програють від нових правил Apple.

«Apple стверджує, що в них йдеться про приватність, а насправді – про прибуток, і ми приєднуємося до інших, щоб протистояти подібному виділенню себе і антиконкурентному настрою», – заявила вона WSJ.

Джерела видання повідомили, що зростаюча ворожнеча Facebook і Apple турбує юридичні та лобістські фірми, які надають консультації IT-гігантам: вони побоюються, що скоро вони не зможуть працювати відразу на обох технологічних гігантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло