Ураганів ставатиме все більше через підвищення температури води в океані – дослідження
Чим тепліша вода в океані – тим сильнішим буде ураган

Нове дослідження показує, що максимальна швидкість вітру ураганів у субтропічній Атлантиці навколо Бермудських островів збільшилася в середньому більш ніж удвічі за останні 60 років через підвищення температури океану в цьому регіоні, пише HighTech.
Урагани посилюються за рахунок додавання енергії з теплої поверхні океану за допомогою теплових потоків напрямку повітря-море, тому тепліший океан призводить до сильніших ураганів. Покращення прогнозів швидкості вітру від ураганів допоможе визначити правильний рівень реакції до урагану і потенційно обмежить завдані збитки на Бермудських островах.
У період з 1955 по 2019 рік середня інтенсивність ураганів біля Бермудських островів, виміряна по максимальній швидкості вітру, збільшилася з 56 до 117 км/год, що еквівалентно більш 9,6 км/год за десятиліття. У той же час температура поверхні моря в цьому регіоні підвищилася на 1,1° C, забезпечуючи додаткову енергію для посилення ураганів.
У дослідженні також розроблявся провісник інтенсивності ураганів, що проходять через район Бермудських островів, з використанням середньої температури верхнього шару океану в верхньому 50-метровому шарі.
«Підхід, який ми використовували, може забезпечити кращий спосіб прогнозування інтенсивності шторму на Бермудських островах, ніж одна тільки існуюча теорія або операційні методи. Він може також може використовуватися в інших місцях субтропічної Атлантики, де є невелика глибина змішаного шару», – зазначила Саманта Халлам, з Саутгемптонськоого університету і Національного центру океанографії.
Вчені використовували теорію потенційної інтенсивності ураганів, зондування з метеозондуванням на місцевому рівні, спостереження над поверхнею і верхнім шаром океану за ураганами, що проходять в межах 100 км від Бермудських островів, за останні 65 років.
Дослідження демонструє велику значимість тепла у верхніх шарах океану для прогнозування інтенсивності ураганів. Попередні випробування з недавнім проходженням урагану Полетт надали багатообіцяючі результати, які можна надалі використовувати в якості додаткового оперативного інструменту для прогнозування інтенсивності ураганів.
Кліматичні зміни стали одним із найважливіших питань на цьогорічному економічному форумі в Давосі. Більше про це – в матеріалі «Прості кроки, які можуть зробити уряди для сповільнення глобального потепління».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].