За шахрайство з ПДВ може бути запроваджено кримінальну відповідальність

За шахрайство з ПДВ може бути запроваджено кримінальну відповідальність

Про це йдеться в законі про створення Бюро економічної безпеки, який прийняли в першому читанні

За шахрайство з ПДВ може бути запроваджено кримінальну відповідальність
Фото: pixabay.com

Законопроєкт №3959-1, яким запроваджуються зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки передбачає кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

«На превеликий жаль, знов не обійшлося без одіозних статей, якими передбачається кримінальна відповідальність за шахрайство з ПДВ. Так, редакція законопроекту дозволяє розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку

Так, законотворці пропонують зміни, які дозволять порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. Наразі податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акту документальної перевірки й факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження такого акту», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що запропоновані зміни до Кримінального кодексу дозволяють досить широко трактувати дії платників податків щодо «надання завідомо неправдивих відомостей» з боку слідчих органів та залишають простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків.

«На практиці ж податкові органи часто виносять рішення щодо відмови у відшкодуванні ПДВ, у зв’язку з чим платники вимушені звертатися до суду для захисту своїх прав та повернення сум ПДВ.

На переконання бізнесу, такі норми законопроекту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на бізнес», – повідомляє ЄБА.

У ЄБА нагадують, що норма щодо кримінальної відповідальності за шахрайство з ПДВ включалась до кількох проєктів Закону щодо БЕБ, проте, у фінальній версії не залишилась – прийнято Закон щодо БЕБ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті