Мороз скував енергосистему США: тривають віялові відключення, зупиняються НПЗ, падає видобуток нафти
Світ став вразливим перед все більш непередбачуваною погодою, викликаною зміною клімату

Енергетична криза, яка вдарила по енергосистемі Техасу і призвела до різкого зростання цін до рекордних рівнів, посилюється: щонайменше 5 млн осіб в США по черзі занурюються в темряву, щоб уникнути повного краху мережі.
Як повідомляє Bloomberg, південні штати країни, які зазвичай страждають від спеки, накрила морозна «арктична хвиля». Менеджери електромереж від Північної Дакоти до Техасу не можуть точно сказати, коли припиняться відключення електроенергії, оскільки національна метеослужба не виключає, що негода подовжить лютувати протягом всього тижня.
Медичні центри поспішають вводити вакцини, поки вони не зіпсувалися. Польоти зупинені. Видобуток понад мільйона барелів нафти і 10 млрд кубічних футів газу на день закрита, в той час, як великі нафтопереробні заводи зупинили виробництво бензину і дизельного палива. Президент США Джо Байден схвалив оголошення про надзвичайну ситуацію в Техасі, надавши додаткові ресурси для надання допомоги.
«Я деякий час стежив за енергетичними ринками і проблемами енергосистеми, і я не можу згадати жодного екстремального погодного явища, яке б так вплинуло на настільки велику частину країни – ситуація критична», – сказав Ніл Чаттерджі, член Федеральної комісії з регулювання енергетики США.
За даними Poweroutage.us, близько 4,3 млн домівок та підприємств в Техасі у вівторок залишилися без електрики; ще 500 000 – в низці штатів від Луїзіани до Огайо і Вірджинії. В Орегоні і Каліфорнії сталося понад 300 000 відключень.
Агентство зазначає, що «арктична хвиля», яка прийшла у США з Канади, є всього лиш однією з низки екстремальних погодних явищ, які в останні місяці привели до обвалення енергосистем і перевернули енергетичні ринки в усьому світі – від Японії до Пакистану і Франції. Всі вони підкреслили, наскільки вразливим став світ перед обличчям все більш непередбачуваної погоди, викликаної зміною клімату.
Крім антропогенного впливу, холод завдає шкоди і самій енергетичній галузі. Видобуток нафти в США впав приблизно з 1,5 млн до 1,7 млн барелів на день, що допомогло цінами на нафту в США вперше за більш ніж рік піднятися вище $60 за барель. Нафтопереробний комплекс регіону, який виробляє майже половину національного палива, щосили намагається вижити без електроенергії. Деякі з найбільших нафтопереробних заводів повністю закрилися, що загрожує скороченням поставок бензину і дизельного палива по всій країні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].