Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Законопроєкт про трудові відносини має на меті збільшити збори від податків – експерт

Законопроєкт про трудові відносини має на меті збільшити збори від податків – експерт

Документ визначає сім ознак трудових відносин

Законопроєкт про трудові відносини має на меті збільшити збори від податків – експерт
Фото: rada.gov.ua

Внесений на розгляд до Верховної Ради «Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності» потрібний для посилення контролю над роботодавцями, і щоб збільшити державний бюджет за рахунок ЄСВ, вважає керуючий партнер і адвокат «Бауман Кондратюк» Юрій Бауман. 

«Виклики 2020 року яскраво показали, що бізнес вміє та може швидко та ефективно без сторонньої допомоги адаптуватися під потреби ринку. При цьому, правове регулювання та контроль з боку держави десь там по заду.

Намагання встановити критерії трудових відносин має на менті два простих завдання розширити контроль за діяльністю роботодавців, як наслідок збільшити відрахування від сплати ЄСВ до Державного бюджету України і звичайно додаткові гарантії захисту прав працівників, але це вже потім», – прокоментував він.

Законопроєкт пропонує встановити ознаки трудових відносин. На думку авторів, робота вважатиметься трудовими відносинами незалежно від назви та виду договірних відносин між сторонами, якщо є як мінімуму три критерії із семи:

- виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи;
- здійснення регулювання процесу праці, що носить постійний характер та, як правило, не передбачає встановлення особі конкретно визначеного результату (обсягу) робіт за певний період часу;
- відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов’язаних з виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконується робота.
- виконання роботи на визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконується робота, робочому місці з дотриманням установлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку;
- організація умов праці, зокрема, надання засобів виробництва (обладнання, інструментів, матеріалів, сировини, робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота;
- систематична виплата особі, яка виконує роботу, винагороди у грошовій та/або натуральній формі;
- встановлення особою, в інтересах якої виконується робота, тривалості робочого часу та часу відпочинку;

Додатково, передбачена певна лібералізація трудових відносин, як приклад працівнику надається право укладати трудові договори з одним або одночасно з декількома роботодавцями, якщо інше не передбачене законодавством або трудовим договором.

Нагадаємо, Mind уже аналізував, який цей законопроєкт вплине на IT-сферу в матеріалі «Добровільно-примусово: Кабмін схвалив новий «пряник» для залучення IT-компаній до лав Diia City»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті