Китай хоче нашкодити оборонній промисловості США - FT
Влада КНР задумалась про обмеження експорт рідкоземельних металів до США, які мають вирішальне значення для галузі

Влада Китаю вивчає, чи може вона зашкодити оборонним підрядникам США, обмеживши поставки рідкоземельних мінералів, які мають вирішальне значення для галузі. Як повідомляє Financial Times, керівництво галузі заявило, що урядові чиновники питали їх, наскільки серйозно постраждають компанії в США і Європі, якщо Китай обмежить експорт рідкоземельних елементів в ході.
Цей крок знову звертає увагу на групу елементів, які використовуються у всьому, від смартфонів до винищувачів, і раніше були в центрі уваги погіршення торгових відносин між Китаєм і США. Азійська країна контролює більшу частину світового видобутку рідкоземельних металів. За умови впровадження обмежень, американська сторона не зможе негайно забезпечити короткострокову пропозицію.
Питання потенційного обмеження експорту рідкоземельних металів виникло у 2019 році на тлі загострення торгової війни. На Китай припадає 80% імпорту рідкоземельних елементів в США, і Пекін ще тоді підготував план щодо обмеження поставок, щоб атакувати Вашингтон. Хоча ці обмеження так і не було введено, це підштовхнуло американський уряд шукати способи зменшити свою залежність від єдиного джерела поставок.
Минулого року Дональд Трамп підписав указ, спрямований на розширення внутрішнього виробництва рідкоземельних мінералів, через рік після того, як Міністерству оборони було наказано стимулювати виробництво магнітів. США також уклали контракт з Lynas Rare Earths Ltd., найбільшого виробника за межами Китаю, на розширення виробничих потужностей.
Окрім того, Пентагон провів переговори з африканськими компаніями-виробниками рідкоземельних металів по всьому світу з питань поставок стратегічно важливих елементів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].