Big Oil інвестує в стартап, орієнтований на геотермальну енергію
Низка компаній, серед яких BP і Chevron, інвестували в Eavor Technologies $40 млн

Низка енергетичних компаній, включно з венчурними підрозділами BP і Chevron, інвестували $40 млн в стартап, мета якого – використовувати досвід буріння в області викопного палива для розширення технології отримання низьковуглецевої енергії з тепла, що знаходиться під поверхнею землі.
Як повідомляє Bloomberg, Eavor Technologies планує розширити геотермальну енергетику за межі таких місць, як Ісландія, з вулканічними умовами. Ця технологія може стати способом замінити викопне паливо і атомні електростанції в якості низьковуглецевого джерела електроенергії, яку можна буде відправляти в мережу, коли це необхідно.
Окрім BP і Chevron в стартап інвестували також Temasek Holdings, BDC Capital, Eversource і Vickers Venture Partners.
Керівництво Eavor планує використовувати новий капітал для досліджень, розробок і розвитку бізнесу, що допоможе компанії збільшити масштаби і знизити витрати.
В технології Eavor використовуються методи буріння, запозичені з нафтогазової промисловості, щоб створити отвір шириною приблизно 20 сантиметрів, яке утворює петлю на глибині від 2 до 3 кілометрів під землею. Потім вода циркулює по замкнутому контуру, природним чином нагріваючись під землею. Опинившись на поверхні, її можна використовувати для обігріву будівель або перетворити в електрику.
«Це екологічне буріння», – сказав Джон Редферн, генеральний директор Eavor.
За даними BloombergNEF, геотермальна енергія зараз є нішевим джерелом енергії: на кінець 2019 роки її встановлена потужність становить усього близько 15,6 ГВт в порівнянні з 644 ГВт сонячної енергії.
Наразі в Eavor є низка потенційних проєктів в таких країнах, як Німеччина, Нідерланди, Японія і США.
Нагадаємо: американська Exxon Mobil повідомила, що за останній квартал вона втратила $20,1 млрд, а британська нафтогазова BP прозвітувала про свій перший чистий збиток за повний рік за десятиліття. Англо-голландський нафтовий гігант Royal Dutch Shell також повідомив про падіння річного прибутку на 71%. Французька Total прозвітувала про скорочення річного прибутку на 66%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].