Big Oil інвестує в стартап, орієнтований на геотермальну енергію
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Big Oil інвестує в стартап, орієнтований на геотермальну енергію

Низка компаній, серед яких BP і Chevron, інвестували в Eavor Technologies $40 млн

Big Oil інвестує в стартап, орієнтований на геотермальну енергію
фото eavor.com

Низка енергетичних компаній, включно з венчурними підрозділами BP і Chevron, інвестували $40 млн в стартап, мета якого – використовувати досвід буріння в області викопного палива для розширення технології отримання низьковуглецевої енергії з тепла, що знаходиться під поверхнею землі.

Як повідомляє Bloomberg, Eavor Technologies планує розширити геотермальну енергетику за межі таких місць, як Ісландія, з вулканічними умовами. Ця технологія може стати способом замінити викопне паливо і атомні електростанції в якості низьковуглецевого джерела електроенергії, яку можна буде відправляти в мережу, коли це необхідно.

Окрім BP і Chevron в стартап інвестували також Temasek Holdings, BDC Capital, Eversource і Vickers Venture Partners.

Керівництво Eavor планує використовувати новий капітал для досліджень, розробок і розвитку бізнесу, що допоможе компанії збільшити масштаби і знизити витрати.

В технології Eavor використовуються методи буріння, запозичені з нафтогазової промисловості, щоб створити отвір шириною приблизно 20 сантиметрів, яке утворює петлю на глибині від 2 до 3 кілометрів під землею. Потім вода циркулює по замкнутому контуру, природним чином нагріваючись під землею. Опинившись на поверхні, її можна використовувати для обігріву будівель або перетворити в електрику.

«Це екологічне буріння», – сказав Джон Редферн, генеральний директор Eavor.

За даними BloombergNEF, геотермальна енергія зараз є нішевим джерелом енергії: на кінець 2019 роки її встановлена потужність становить усього близько 15,6 ГВт в порівнянні з 644 ГВт сонячної енергії.

Наразі в Eavor є низка потенційних проєктів в таких країнах, як Німеччина, Нідерланди, Японія і США.

Нагадаємо:  американська Exxon Mobil повідомила, що за останній квартал вона втратила $20,1 млрд, а британська нафтогазова BP прозвітувала про свій перший чистий збиток за повний рік за десятиліття. Англо-голландський нафтовий гігант Royal Dutch Shell також повідомив про падіння річного прибутку на 71%. Французька Total прозвітувала про скорочення річного прибутку на 66%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло