«Нафтогаз» ввів в експлуатацію газову свердловину після інтенсифікації

«Нафтогаз» ввів в експлуатацію газову свердловину після інтенсифікації

Зазначається, що тривалий час вона майже не працювала

«Нафтогаз» ввів в експлуатацію газову свердловину після інтенсифікації
Фото: pixabay.com

«Нафтогаз» ввів в експлуатацію свердловину №29 Комишнянського родовища в Полтавській області. Після капітального ремонту та операцій з інтенсифікації видобутку на глибині понад 6 000 м свердловина забезпечує понад 320 000 м³ газу на добу. Про це йдеться в пресрелізі компанії.

«Тривалий час ця свердловина майже не працювала. Її відновлення було технічно непростим завданням, адже Комишнянське родовище є глибоким і складним за своєю будовою. Це один із пріоритетних об’єктів нашого стратегічного напряму щодо нарощування запасів на наявному портфелі родовищ», – повідомив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Для запуску свердловини провели серію ремонтних робіт на значній глибині. Зазначається, що роботи виконували за складних геологічних умов. Зокрема, операцію з гідророзриву пласта (ГРП) вперше виконали на глибині понад 6 000 метрів.

«Такого показника глибини для проведення операцій із ГРП ми досягли вперше на родовищах Нафтогазу. Ми подолали високу температуру та високі тиски в пласті, освоїли свердловину за допомогою колтюбінгу й отримали значний приплив газу», – повідомив Андрій Хоменко, директор дивізіону «Нафтогаз Технічне забезпечення».

Комишнянське газоконденсатне родовище розташоване в Миргородському районі Полтавської області. Його відкрили у 1984 році та ввели в експлуатацію в 1995 році. Запаси сягають близько 8 млрд м³ газу.

Як повідомлялося раніше, «Нафтогаз» та OMV Petrom планують співпрацювати у галузі розвідки та видобування газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті