Обсяг українського ІТ експорту вперше перетнув позначку $5 млрд за рік

Обсяг українського ІТ експорту вперше перетнув позначку $5 млрд за рік

За п'ять років обсяг експорту складає $16 млрд

Обсяг українського ІТ експорту вперше перетнув позначку $5 млрд за рік
Фото: pixabay.com

Попри кризовий 2020 рік, обсяг українського IT експорту вперше перевищив $5 млрд та продемонстрував зростання у 20,44% у порівнянні з 2019 роком. При цьому, за період з 2016 по 2020 рік загальна сума експорту IT послуг перетнула позначку $16 млрд. Про це повідомляє Асоціація ІТ України.

«Українська IT галузь у першому півріччі 2020 року відреагувала на глобальні економічні зміни сповільненням зростання з 30% до 24%, більшість клієнтів переглянули свої бізнес-процеси та оптимізували їх згідно з викликами коронакризи.

Проте, ефективно подолавши зовнішні та внутрішні виклики, ІТ індустрія дуже скоро поновила свої позиції. Це відбулося як завдяки відновленню попиту на глобальному ринку, так  і збереженню високої якості та конкурентної ціни, навіть при переході на повністю віддалений режим роботи. Вже в липні 2020 кількість вакансій в ІТ компаніях в Україні повернулась на докризовий рівень, досягнувши показника понад 5 000 відкритих вакансій та продовжує стрімко зростати у 2021 році», – ідеться в повідомленні.

Обсяг українського ІТ експорту вперше перетнув позначку $5 млрд за рік

Згідно з аналітикою від BRDO, це вперше, коли експорт IT перевищив експорт транспортних послуг та мінеральних продуктів, які традиційно займали вищі позиції.

Аналітики відзначають, що факторами, які сприяють зростанню української IT-індустрії протягом останніх років є відсутність втручання держави та регуляції ринку, збереження вільного вибору контрактної моделі взаємодії компаній та ІТ-фахівців та стабільно високий професійний рівень українських IT-спеціалістів.

У докризовому 2019 році експорт комп’ютерних послуг продемонстрував зростання на 30,2% у порівнянні з попереднім роком і склав $4,17 млрд.

Керівник сектору ICT BRDO на своїй сторінці у фейсбуці зазначив, що у 2020 році загальний експорт Україи впав на 4,6%, проте ІТ експорт зріс на 20%(+ $853 млн).

Раніше Mind писав про те, чому в Україні сплеск попиту на IT-фахівців.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло