Анкара найняла лобістів, щоб повернутись в американську програму F-35

Анкара найняла лобістів, щоб повернутись в американську програму F-35

Участь Туреччини була зупинена після покупки нею російських зенітних ракетних систем С-400

Анкара найняла лобістів, щоб повернутись в американську програму F-35
фото www.flickr.com/photos/carlrs/50121232946

Туреччина найняла юридичну фірму у Вашингтоні, щоб лобіювати її реадмісію в програму винищувачів F-35 США після того, як участь Анкари в ній була припинена через закупівлю російських засобів ППО.

Як повідомляє Reuters, турецька сторона замовила понад 100 винищувачів-невидимок і виробляє деталі для їх виробництва, але була виключена з програми у 2019 році після того, як вона купила російські системи протиракетної оборони С-400, які, за словами Вашингтона, загрожують F-35.

Тепер Анкера найняла юридичну фірму Arnold & Porter для «стратегічного консультування та роботи» з владою США за шестимісячним контрактом на суму $750 000. У контракті вказано, що Arnold & Porter консультуватиме компанію SSTEK Defense Industry Technologies і турецьких підрядників, щоб «вони залишалися в рамках програми Joint Strike Fighter, беручи до уваги і звертаючи увагу на складні геополітичні та комерційні фактори.

Директор з комунікацій Туреччини Фахреттін Алтун сказав, що країна вже заплатила за кілька літаків F-35.

«З Туреччини стягували навіть плату за ангар для реактивних літаків, які країна не могла прийняти», – сказав він на заході, присвяченому НАТО

Міністр оборони Хулуси Акар, виступаючи після зустрічі міністрів оборони НАТО, сказав, що він «звернув увагу наших союзників на те, що ліцензійні обмеження, спроби введення санкцій або навіть загроза санкцій проти Туреччини» тільки послаблять альянс.

Нагадаємо: у грудні минулого року США ввели санкції проти секретаріату оборонної промисловості Туреччини і його керівника Ісмаїла Деміра за купівлю у Росії систем протиповітряної оборони С-400.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло