Туреччина найняла лобістів у Вашингтоні, щоб повернутися в виробництво винищувачів F-35

Туреччина найняла лобістів у Вашингтоні, щоб повернутися в виробництво винищувачів F-35

Анкара втратила цю можливість у 2019 році після придбання російських ЗРК С-400

Туреччина найняла лобістів у Вашингтоні, щоб повернутися в виробництво винищувачів F-35
фото DR

Туреччина найняла юридичну фірму у Вашингтоні, яка буде займатися лобіюванням повернення Анкари в американську програму з виробництва винищувачів F-35, повідомляє Голос Америки.

За даними журналістів AFP, піврічний контракт з агентством Arnold & Porter на суму $750 000, був зареєстрований в Міністерстві юстиції США у вівторок. Таким чином Туреччина спробує прийти до спільного рішення з адміністрацією Джо Байдена щодо конфлікту, який виник в 2019 році через купівлю російських зенітно-ракетних комплексів С-400.

У контракті йдеться, що юристи з Arnold & Porter консультуватимуть турецький уряд з питань стратегії, націленої на участь Анкари в «програмі Joint Strike Fighter, беручи до уваги і усуваючи складні геополітичні та комерційні фактори».

У 2019 році США виключили Туреччину з програми F-35 в якості покарання за рішення Анкари придбати російські ЗРК С-400. До цього Туреччина не змогла домовитися з США про придбання протиракетних комплексів «Patriot», що використовуються більшістю інших держав-членів НАТО.

Вашингтон ввів санкції щодо турецького агентства з військових закупівель після того, як наприкінці минулого року в країні вперше пройшли випробування С-400. Сполучені Штати побоюються, що в разі повної інтеграції в оборону Туреччини системи С-400 можуть допомогти Росії в зборі розвідданих і більш ефективній роботі проти військових літаків НАТО.

Раніше в цьому місяці Пентагон підтвердив, що, на його думку, російські системи «несумісні» з літаками F-35, і що санкції щодо Туреччини залишаться в силі до тих пір, поки країна не зніме з озброєння системи С-400.

Міністр оборони Туреччини Хулуси Акар незабаром запропонував компромісне рішення, згідно з яким С-400 будуть розгорнуті Анкарою тільки при необхідності. Держдепартамент, судячи з усього, відкинув цю пропозицію, заявивши: «Наша політика щодо С-400 не змінилася».

Адміністрація Байдена займає набагато жорсткішу позицію щодо президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, ніж адміністрація Трампа. Байден досі не зателефонував Ердогану, а Держдепартамент минулого місяця виступив з різким засудженням ситуації з правами людини в Туреччині.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло