В українських річках Дон, Дністер і Дніпро знайшли наркотики, пестициди і хімікати

В українських річках Дон, Дністер і Дніпро знайшли наркотики, пестициди і хімікати

Аналіз проводився в найближчій лабораторії Європи

В українських річках Дон, Дністер і Дніпро знайшли наркотики, пестициди і хімікати
фото DR

В Україні вперше провели скринінг забруднюючих речовин у річках, що допомогло детальніше дослідити проблеми з водними ресурсами кожного річкового басейну. Про це заявив голова Державного агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта, передає «Укрінформ».

«Вперше в Україні було проведено скринінг забруднюючих речовин. Скринінг – це дослідження, яке дозволяє відслідкувати понад 65 000 різноманітних сполук. На жаль, в Україні немає технічних можливостей виконання скринінгу, а тому відібрані проби були надіслані в найближчу лабораторію Європи», – сказав Шліхта.

За словами посадовця, скринінг проводився у басейнах таких річок як Дон, Дністер, Дніпро і дозволив виявити цілий ряд забруднюючих речовин, зокрема пестициди, промислові хімікати, стимулятори і наркотичні препарати.

«Що нам дозволив зробити скринінг? Він дозволив визначити специфічні показники для кожного річкового басейну», – зазначив Шліхта.

За його словами при подальшому моніторингу буде враховуватися саме специфіка конкретного басейну і тих забруднювачів, які з’явились у ньому.

Зазначається, що із жовтня минулого року послуги Державного агентства водних ресурсів доступні в інформаційному онлайн-порталі «Гід з державних послуг», який запустило Міністерство цифрової трансформації України.

Як повідомлялося, Київ потрапив у четвірку міст із найзабрудненішим у світі повітрям.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті