Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Німеччина закликала ЄС ввести санкції проти Росії через Навального

Німеччина закликала ЄС ввести санкції проти Росії через Навального

Санкції можуть бути впроваджені вже наступного місяця

Німеччина закликала ЄС ввести санкції проти Росії через Навального
фото pixabay.com

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас в понеділок закликав своїх колег з Європейського союзу (ЄС) дати зелене світло санкціям проти російських чиновників, відповідальних за ув'язнення критика Кремля Олексія Навального і переслідування демократичних активістів.

Як повідомляє Reuters, заклик Берліна відкриває шлях до впровадження санкцій в наступному місяці. На думку ЄС, це слід розглядати як сигнал президенту Росії Владіміру Путіну про те, що дебати і протести не можуть бути заборонені в його країні.

«Я підтримую підготовку додаткових санкцій, списків конкретних осіб», – сказав Маас.

Дипломати чекають, що ЄС введе заборони на поїздки і заморозить активи ряду союзників Путіна в наступному місяці після того, як експерти зберуть докази, що дозволяють протистояти будь-яким судовим позовам.

Однак, за словами Мааса, ЄС повинен підтримувати деяку дипломатію з Москвою.

«Нам потрібно говорити про те, як підтримувати конструктивний діалог з Росією, навіть якщо відносини, безумовно, досягли мінімуму», – сказав він.

Нагадаємо: Навальний був затриманий після повернення в Росію з Німеччини в минулому місяці і знаходиться у в'язниці з 2 лютого за порушення умовного вироку. За його словами, його засудження є політично мотивованим. Москва заперечує правопорушення і звинувачує ЄС у втручанні у внутрішні справи Росії.

Тиск щодо санкцій посилився після того, як 5 лютого Кремль розсердив європейські країни, виславши з країни німецьких, польських і шведських дипломатів, не повідомивши про це главу зовнішньополітичного відомства ЄС, який в той час, як раз відвідував Москву.

Нагадаємо: раніше цього місяця Євросоюз почав роботу над новими санкціями проти Росії через ув’язнення Навального.

14 лютого адвокати Навального звернулися до Комітету міністрів Ради Європи у зв'язку з невиконанням Росією рішення ЄСПЛ у «справі Ів Роше».

2 лютого суд замінив умовний термін у «справі Ів Роше» на реальний – він повинен відбути в колонії 2 роки й 8 місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті