Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Противники військового перевороту у М’янмі оголосили загальний страйк

Противники військового перевороту у М’янмі оголосили загальний страйк

Десятки тисяч людей вийшли на масові акції протесту

Противники військового перевороту у М’янмі оголосили загальний страйк
фото twitter.com/cvdom2021

На вулиці великих міст М'янми вийшли десятки тисяч протестувальників проти військового перевороту, що стався 1 лютого. Вуличні акції стали частиною загального страйку, який розпочався в країні, передає ВВС.

Своєю чергою, військовий уряд попередив, що протестувальники вийшли на небезпечний шлях і їх дії можуть привести до людських жертв.

«Координатори протестів підштовхують людей до конфронтації, в якій вони загинуть», – йдеться в новинних сюжетах провідних державних телеканалів. Підконтрольні хунті ЗМІ закликають громадян утриматися від бунту і анархії.

У столиці країни Нейпьідо мобілізовані сотні військових, така ж картина в інших містах.

Люди вимагають відсторонення військових від влади і негайного звільнення фактичного лідера М'янми Аун Сан Су Чжи та керівництва її «Національної ліги за демократію».

Су Чжі звинувачують в нелегальному перевезенні, зберіганні і використанні рацій, в порушення закону про імпорт, а також закону про запобігання стихійних лих.

За словами редактора видання Frontier Томпсона Чау, нинішні протести – набагато більш масові, заблоковано більше доріг, повсюди закриті магазини.

«Сьогодні це, скоріше, гігантський страйк, враховуючи, що люди просто не вийшли на роботу», – сказав Чау. За його словами, страйкують навіть працівники держсектору: податківці, журналісти, медики і комунальники.

Нагадаємо: 1 лютого військові М'янми відсторонили від влади цивільне керівництво держави на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року. Колишній генерал і до цього дня віцепрезидент М'їн Све заявив, що виконуватиме роль перехідного глави держави. Втім, вся повнота влади належатиме керівнику збройних сил Мін Аун Хлайну. Поки діятиме надзвичайний стан, саме він буде головною особою держави.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті