Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
«Це будуть не просто санкції»: США готують кроки у відповідь на атаку Росії на урядові сайти

«Це будуть не просто санкції»: США готують кроки у відповідь на атаку Росії на урядові сайти

ПЗ дозволяло хакерам непомітно шпигувати за відомствами протягом майже дев'яти місяців

«Це будуть не просто санкції»: США готують кроки у відповідь на атаку Росії на урядові сайти
фото DR

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв'ю CBS пообіцяв Москві швидку відповідь на останні кібератаки на мережі урядових сайтів Сполучених Штатів, пише The Bell.

Адміністрація Байдена попросила спецслужби з'ясувати, яким був розмір збитку, масштаб атаки і ступінь відповідальності попередньої адміністрації за те, що трапилося, сказав Салліван.

«Пройдуть тижні, а не місяці, і ми підготуємо відповідь», – запевнив Салліван. За його словами, ця відповідь буде включати в себе не просто санкції, а набір інструментів. Росія повинна зрозуміти, де «США підводять риску в цьому виді діяльності», – заявив він.

На початку січня спецслужби США – ФБР, Агентство з кібербезпеки і забезпечення захисту інфраструктури США (CISA) і розвідувальне співтовариство (ODNI) – опублікували перші висновки про кібератаку на держструктури, що сталася в середині грудня 2020 року.

Під атаку тоді потрапив десяток урядових агентств і близько 18 000 користувачів програми Orion від компанії Solar Winds в державному і приватному секторах.

У SolarWinds повідомляли, що клієнти завантажили скомпрометоване оновлення програмного забезпечення, яке дозволяло хакерам непомітно шпигувати за відомствами протягом майже дев'яти місяців.

Були зламані системи мінфіну і міністерства торгівлі США. Одне з джерел Reuters заявляло, що через злом навіть довелося зібрати екстрену нараду Ради нацбезпеки в Білому домі в суботу, 12 грудня.

Робоча група, створена для розслідування злому, вважає, що його метою була розвідка. Джерелом загрози, як вказано в спільній заяві спецслужб, ймовірно, є Росія. Washington Post повідомила, що за атакою стоїть хакерська група APT29, також відома як Cozy Bear, яка працювала на Службу зовнішньої розвідки Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті