Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Програми, застосовані при кібератаці на уряд США, схожі на інструменти російських хакерів - експерти

Програми, застосовані при кібератаці на уряд США, схожі на інструменти російських хакерів - експерти

За атакою стоїть група хакерів Cozy Bear (APT29), пов'язана з російськими спецслужбами

Програми, застосовані при кібератаці на уряд США, схожі на інструменти російських хакерів - експерти
Ілюстрація Голос Америки

«Лабораторія Касперського» в понеділок опублікувала дослідження, яке свідчить про те, що шкідливе програмне забезпечення, яке було застосовано під час хакерської атаки на американські урядові установи в грудні, схоже з інструментами, які пов'язують з російськими хакерами, пише Коммерсант.

При цьому, як відзначають аналітики «Лабораторії Касперського», це не означає, що за атаками стоять одні й ті ж хакери або що між ними точно є зв'язок.

Йдеться про масову кібератаку на мережі федерального уряду США, урядів штатів і місцевих органів влади, виконану в грудні.

Шкідливий код був захований в оновленні програмного забезпечення IT-компанії SolarWinds. Уже тоді американські ЗМІ написали, що за атакою стоїть група хакерів Cozy Bear (APT29), пов'язана з російськими спецслужбами.

На початку січня ФБР та інші американські спецслужби заявили, що атака, можливо, була організована з Росії.

Аналітики «Лабораторії Касперського» порівняли хакерський інструмент Sunburst, використаний під час цієї атаки, з уже відомим інструментом Kazuar, що застосовувався хакерською групою Turla, яку багато експертів пов'язують з Росією, і виявили схожість в їх коді.

Ці шкідливі ПЗ подібні за цілим рядом параметрів, включаючи способи приховування ПЗ від систем кібербезпеки і способи ідентифікації жертв.

Нагадаємо, кібератака Sunburst стала серйозною загрозою для всієї урядової системи США, експерти розповіли, яким чином її було здійснено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті