З 1 березня пенсія зросте в середньому на 308 грн

З 1 березня пенсія зросте в середньому на 308 грн

Мінімальний розмір підвищення — 100 грн

З 1 березня пенсія зросте в середньому на 308 грн
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів схвалив постанову «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», згідно з яким індексація пенсій буде проведена з 1 березня, повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

«Затверджено показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера на рівні 11%, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (5%+17%)/2)», – повідомляє пресслужба міністерства.

У результаті реалізації постанови очікується, що пенсії підвищаться у 8 млн осіб.

«Розмір пенсії підвищиться в середньому на 308 гривень. Мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 грн», – додали в Мінсоцполітики.

Підвищується також мінімальна пенсійна виплата до рівня 2 200 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок і 35 років для чоловіків).

19 лютого Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду і запланував підвищення пенсій. Загальна сума запланованих доходів складає понад 495 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті