Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
ЄС витратив 440 млн євро на газові проєкти, які так і не були реалізовані

ЄС витратив 440 млн євро на газові проєкти, які так і не були реалізовані

Загалом з 2013 року на газові проєкти було виділено 5 млрд євро

ЄС витратив 440 млн євро на газові проєкти, які так і не були реалізовані
фото pixabay.com

Згідно з новим дослідженням міжнародної неурядової організації Global Witness, менш ніж за десять років Європейський союз витратив 440 млн євро на газопроводи, які або були або зупинено або заморожено. Про це повідомляє ClimateChangeNews.

Загалом з 2013 року близько 5 млрд євро грошей платників податків ЄС було витрачено на 41 газовий проєкт, такий як трубопроводи або імпортні термінали, відомі як «проєкти спільних інтересів» (PCIs). З цієї суми близько 440 млн євро було витрачено на сім газових проєктів, які або провалилися, або були припинені.

Переважна частина цієї суми – понад 430 млн євро – була витрачена на трубопровід BRUA, призначений для з'єднання Болгарії, Румунії, Угорщини та Австрії з газовими запасами в Чорному морі. Дослідження офшорного газу в Чорноморській економічній зоні Болгарії і Румунії були гарячою темою в минулому, але нараз ві Болгарії робота повністю зупинена.

BRUA мав на меті зменшити залежність Європи від російського газу. Ділянка трубопроводу було збудована в листопаді 2020 року, проте корпорація Exxon оголосила про вихід з проєкту, спонукавши інших інвесторів засумніватися в перспективах BRUA. Також газовий проєкт перестав вважатися «проєктом загального інтересу» в Євросоюзі. Плани щодо продовження BRUA на територію Угорщини були скасовані у квітні минулого року, і малоймовірно, що тепер по трубі буде транспортуватися газ з Чорного моря.

Решта шість проєктів: газопровід Португалія-Іспанія (анульований); газопровід Midcat, що мав з'єднати Францію та Іспанію (анульований); газопровід Польща-Чехія (заморожений); газопровід Pince-Lendava-Kidričevo (ніякої діяльності з моменту отримання фінансування ЄС у 2014 році); газопровід Австрія-Чехія (зупинений); газовий проєкт Eastring, що мав з`єднати декілька країн карпатсько-балканського регіону: Словаччину, Угорщину, Румунію, Болгарію(відкладено на невизначений термін).

Global Witness тепер застерігає Європу від повторення тих самих помилок при виборі наступної партії проєктів відповідно до оновлених правил ЄС по транс'європейських мережах для енергетики (TEN-E).

За даними Global Witness, провал цих проєктів значною мірою пояснюється тим, що постанова TEN-E дає можливість газовим компаніям – в особі ENTSOG, асоціації операторів газотранспортних систем – вибирати інфраструктурні проєкти, включені в остаточний список для отримання фінансування ЄС.

«Неймовірно, що Комісія вважає це справедливим процесом при ухваленні рішення про те, як витрачати державні гроші. Коли компанії, які мають пряму вигоду, беруть участь в процесі прийняття рішень, не дивно, що така велика частина цих життєво важливих грошей витрачається даремно », – сказав Джонатан Гант, старший фахівець з газових кампаній Global Witness.

Оновлена версія TEN-E зараз проходить обговорення в Європарламенті і може бути схвалена до кінця 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті