Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти Росії

Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти Росії

Україна скаржиться на порушення Росією 2 статті Конвенції про захист прав людини (право на життя)

Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти Росії
фото: facebook.com/minjust.official

Україна подала нову міждержавну заяву проти Російської Федерації щодо організації нею ряду резонансних замахів та замовних вбивств, як на території нашої країни, так і на території держав-членів Ради Європи.Про це повідомляється на сторінці міністерства юстиції у фейсбуці.

«Протягом тривалого часу Російською Федерацією широко застосовується тактика терору за допомогою політичних вбивств як на власній території, так і на території інших держав, а з початку агресії РФ та окупації частини нашої держави – і на території України. За період з 2014 року на території України було здійснено низку замахів та вбивств представниками спецслужб РФ, завербованими ними особами та представниками російських окупаційних адміністрацій «Л/ДНР», які викликали значний резонанс в українському суспільстві. При цьому, Російською Федерацією не тільки не проводиться ефективне розслідування, а й вживаються заходи щодо перекладання відповідальності за такі злочини на інші держави, у тому числі на Україну», – заявив міністр юстиції Денис Малюська.

Також міністр зазначив, що це є зухвалим порушенням РФ міжнародно-правових зобов’язань, зокрема права на життя, що гарантоване статтею 2 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.

Саме про порушення цього положення Конвенції скаржиться Україна у новій міждержавній справі проти Росії.
«Наявні випадки позасудового застосування летальної сили є також достатніми для встановлення Європейським судом з прав людини факту існування так званої «адміністративної практики», тобто, систематичних однотипних порушень Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, які підтримуються або толеруються відповідною державою. У новій міждержавній справі щодо політичних вбивств Уряд України звертається до ЄСПЛ з вимогою визнати наявність існування такої практики щодо проведення Росією цілеспрямованої політики фізичного знищення осіб, котрі, на думку РФ, «становлять загрозу її безпеці», – зазначив заступник міністра юстиції України – уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Нагадаємо: ЄСПЛ оприлюднив 11 скарг України проти РФ про порушення прав людини у Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті