Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
ЄЦБ хоче мати право вето на запуск стейблкойнів, такі як Diem від Facebook, в єврозоні

ЄЦБ хоче мати право вето на запуск стейблкойнів, такі як Diem від Facebook, в єврозоні

Європейський центральний банк вимагає, щоб останнє слово щодо запуску стейблкойнів в регіоні було за ним

ЄЦБ хоче мати право вето на запуск стейблкойнів, такі як Diem  від Facebook, в єврозоні
фото www.flickr.com/photos/tim_boric/50878324806

Європейський центральний банк хоче мати право вето на запуск стейблкойнів, таких як Diem від Facebook, в зоні євро. Окрім того, регулятор прагне також відігравати велику роль в нагляді за ними, передає Reuters.

Центральні банки по всьому світу стурбовані зростанням криптовалют, особливо стейблкойнів, вартість яких визначається однією або кількома офіційними валютами. Вони побоюються, що це може послабити контроль над платежами, банківською справою і, в кінцевому підсумку, грошовою масою.

У вересні ЄС виклав плани зі створення всеосяжних правил для криптоактивів, включаючи стрес-тести, а також вимоги до капіталу і ліквідності, заявивши, що Facebook повинен буде їх дотримуватися, перш ніж запускати свій стейблкойн в блоці.

Своєю чергою, ЄЦБ заявив, що останнє слово повинно бути за ним у питанні про те, чи слід дозволяти запуск стейблкойнів в єврозоні.

«Якщо домовленість про активи рівносильна платіжній системі або схемі, оцінка потенційної загрози для проведення грошово-кредитної політики і безперебійної роботи платіжних систем, має входити до виключної компетенції ЄЦБ », – йдеться у висновку ЄЦБ.

Регулятор додав, що запропоновані Євросоюзом правила ЄС слід змінити. У них, на думку ЄЦБ, необхідно вказати, що його думка з цього питання є обов'язковою для національних органів влади, які оцінюють заявки на випуск стейблкойнів.

Нагадаємо: спочатку Facebook планувала запустити стейблкойн під назвою Libra, але торік компанія згорнула проєкт після негативної реакції з боку регулюючих органів. Тепер він націлений на забезпечену доларом цифрову монету під назвою Diem.

Як відомо, ЄЦБ працює над власним цифровим євро, сподіваючись запустити його протягом наступних чотирьох років. На нього не поширюватимуться правила ЄС про приватні цифрові валюти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті