Частка «зеленої» енергетики у Франції перевищила 25% в 2020 році

Частка «зеленої» енергетики у Франції перевищила 25% в 2020 році

Зростання забезпечили в основному такі галузі, як вітряна енергетика та гідроенергетика

Частка «зеленої» енергетики у Франції перевищила 25% в 2020 році
фото Shutterstock

Відновлювані джерела енергії в минулому році більш ніж на чверть забезпечили потреби Франції в електриці. Частка «зеленої» енергетики на ринку зросла майже до 27%, згідно з річним звітом, опублікованим 23 лютого, передає RFI.

Підсумки минулого року спільно підвели Синдикат відновлюваної енергетики (SER), національний оператор високовольтних електромереж RTE і компанія Enedis, дистриб'юторський підрозділ французького енергогіганта EDF.

Згідно зі звітом, в 2020 році частка відновлюваних джерел енергії на французькому ринку зросла майже на 4% – до 26,9% з 23% роком раніше. Правда, сталося це в умовах пандемії і загального падіння рівня енергоспоживання в країні, зазначають експерти.

Обсяги виробництва у відновлюваній енергетиці збільшилися більш ніж на 10% – до історичного показника 120,7 терават. Зростання забезпечили в основному такі галузі, як вітряна енергетика (+17,3%) та гідроенергетика (+9,3%).

Загальна потужність французького парку відновлюваної енергетики до кінця минулого року вийшла також на новий історичний рівень 55 906 мегават. Річне зростання на 2000 мегават майже повністю забезпечили вітряна (+1105 Мвт) і сонячна (+820 Мвт) енергетика.

Втім, як і раніше серед відновлюваних джерел енергії у Франції лідирує гідроенергетика, хоча її виробничі потужності залишаються стабільними і майже не ростуть, відзначається в звіті галузі.

Перспективні напрямки – наприклад, морська вітряна енергетика – розвиваються з відставанням від європейських країн-лідерів «зеленої» енергетики. Перший парк прибережних вітряних електростанцій поблизу Сен-Назера почне працювати лише в майбутньому році.

До 2024 року планується запуск ще одного офшорного парку (64 станції загальною потужністю майже 450 Мвт) поблизу Кальвадосу. Роком раніше в тій же Нормандії може запрацювати парк з 70 морських вітряних генераторів.

Загалом приблизно на 70% потреби країни стабільно забезпечують атомні електростанції.

Для порівняння, в Німеччині в 2020 році відновлювана енергетика ставила нові рекорди, забезпечуючи до половини споживання електрики в країні.

Як повідомлялося, у 2020 році в Європі вперше виробили більше енергії з відновлювальних джерел, аніж викопних. При цьому вугільні електростанції виробляють тільки 13% електроенергії в Європі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті