Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Платіжний сервіс Klarna може повернути собі звання найдорожчого «єдинорога» Європи

Платіжний сервіс Klarna може повернути собі звання найдорожчого «єдинорога» Європи

Раніше шведський стартап поступився цим званням сервісу Checkout.com

Платіжний сервіс Klarna може повернути собі звання найдорожчого «єдинорога» Європи
фото Shutterstock

Шведський стартап Klarna може повернути статус найдорожчого «єдинорога» Європи, отримавши оцінку в $31 млрд. Про це повідомляє Bloomberg, на яке посилається Forbes.

За інформацією джерел видання, в ході раунду інвестицій, який може бути оголошений вже в найближчі кілька днів, компанія планує залучити від $800 млн до $1 млрд. Представник Klarna відмовився від коментарів. Співрозмовники Reuters стверджують, що мова йде про залучення не менше $500 млн.

В ході останнього раунду у вересні минулого року стартап зібрав $650 млн фінансування при оцінці в $10,65 млрд.

Раніше, в січні, Klarna поступилася званням найдорожчого європейського стартапу сервісу онлайн-платежів Checkout.com. Фінтех-стартап з інвестиціями фонду DST Global російського мільярдера Юрія Мільнера залучив $450 млн і отримав оцінку в $15 млрд.

Гендиректор і засновник Klarna Себастьян Семятковскі зазначив, що компанія розглядає можливість виходу на біржу без проведення IPO.

«Я думаю, що це дуже цікава концепція. Знаю, що Spotify успішно це зробили. Мені здається, це більш сучасний спосіб зробити компанію публічною. Ми в цьому зацікавлені, це правда», – сказав Семятковскі.

У 2018 році музичний сервіс Spotify вирішив вийти на біржу, не випускаючи додаткових акцій, а провівши так званий Direct Listing Process (DLP). Ця процедура передбачає відмову від залучення додаткового фінансування, проведення роуд-шоу для інвесторів і залучення в процес андеррайтерів. Вона дозволяє компанії розміститися на біржі без додаткових маркетингових і комісійних витрат.

Семятковскі не виключив проведення традиційного IPO, але сказав, що рішення про це буде прийнято тільки після призначення Нікласа Негліа на посаду фінансового директора компанії в березні цього року. Глава шведського стартапу зазначив, що IPO відбудеться швидше за все в 2022 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті