Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Уряд ухвалив постанову про трансплантацію в Україні

Уряд ухвалив постанову про трансплантацію в Україні

Цією постановою створюється ринок біоімплантів в Україні

Уряд ухвалив постанову про трансплантацію в Україні
фото: facebook.com/maksym.stepanov.official

Уряд схвалив постанову Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на своїй сторінці у фейсбуці.

«Україна нарешті створила цивілізовані умови для проведення складних та наукоємних операцій з трансплантації. Наші лікарі нарешті отримують можливість використовувати донорську шкіру. Це колосально спрощує лікування опіків будь-якої складності й дає набагато більші шанси на одужання пацієнтам. Крім того, знижується ризик зараження, ймовірність ускладнень з перебігом сепсису, а реабілітація стає дешевшою і менш болісною для пацієнтів», – йдеться у повідомленні.

Також Степанов зазначив, що цією постановою створюється ринок біоімплантів в Україні. Упорядковується їх обіг, виготовлення та контроль якості.  Започатковуються умови для розвитку вітчизняного виробництва біоімплантів, що знизить фінансове навантаження на медичну систему. Хрящі, сухожилля, фрагменти кісток тощо виготовлятимуться в Україні, а не імпортуватимуться.

«Постанова має також і серйозний  економічний ефект, оскільки створює цілу наукоємну галузь економіки з сучасними виробництвами та робочими місцями спеціалістів високого класу. Наші лікарі не їхатимуть за кордон в пошуках кращої долі, а матимуть всі умови для успішної самореалізації в Україні. Україна нарешті стає повноправним гравцем на світовому ринку трансплантації та переконаний, створить серйозну конкуренцію іноземним виробникам», – додав міністр.

Нагадаємо: у 2019 році кабмін встановив ціни на трансплантацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті