Кримінальну справу про блокування понад 400 сайтів закрито
Ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було

Кримінальне провадження, за яким Голосіївський районний суд ухвалив заблокувати 426 сайтів, буде закрито. Про це повідомив заступник голови МВС Антон Геращенко на своїй сторінці у фейсбуці.
Геращенко повідомив, що позивачем у цій справі є громадянин Олександр Пан, якому»дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами».
17 грудня 2020 року Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії.
Поліція, після реформи кримінально-процесуального законодавства, зобов'язана за статтею 214 КПК реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального правопорушення, зазначає Геращенко.
Потім Пан і його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали.
Автоматична система розподілу справ розподілила справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк.
Суддя Плахотнюк 4 лютого 2021 року винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто – «знаряддям злочину», та наклала на них арешт.
Далі, необґрунтоване рішення суду направили слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
«Ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було. Крім шкоди суспільній моралі після таких рішень суду», – написав Геращенко.
Він зазначив, що поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
Кримінальне провадження буде витребуване до Головного слідчого управління з метою проведення ґрунтовної перевірки та, в разі відсутності складу злочину, а також за рішенням слідчого і прокурора, буде закрите згідно передбаченої КПК процедури.
«Щодо судді Плахотнюк, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на мою думку, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді. З Олександром Паном розмова буде проведена окремо», – додав Геращенко.
Нагадаємо: 25 лютого українських інтернет-провайдерів зобов'язали протягом найближчого часу заблокувати 426 сайтів. Серед них: From-ua, російський РБК, Novostiua.org, «Захід медіа», Infopressa, LiveJournal, сервіс Telegram-статистики TGStat, а також GitHub Gist, Cryptowiki та інші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].