Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Кримінальну справу про блокування понад 400 сайтів закрито

Кримінальну справу про блокування понад 400 сайтів закрито

Ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було

Кримінальну справу про блокування понад 400 сайтів закрито
фото: photo.unian.ua

Кримінальне провадження, за яким Голосіївський районний суд ухвалив заблокувати 426 сайтів, буде закрито. Про це повідомив заступник голови МВС Антон Геращенко на своїй сторінці у фейсбуці.

Геращенко повідомив, що позивачем у цій справі є громадянин Олександр Пан, якому»дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами».

17 грудня 2020 року Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії.
Поліція, після реформи кримінально-процесуального законодавства, зобов'язана за статтею 214 КПК реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального правопорушення, зазначає Геращенко.

Потім Пан і його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали.

Автоматична система розподілу справ розподілила справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк.
Суддя Плахотнюк 4 лютого 2021 року винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто – «знаряддям злочину», та наклала на них арешт.

Далі, необґрунтоване рішення суду направили слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

«Ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було. Крім шкоди суспільній моралі після таких рішень суду», – написав Геращенко.

Він зазначив, що поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Кримінальне провадження буде витребуване до Головного слідчого управління з метою проведення ґрунтовної перевірки та, в разі відсутності складу злочину, а також за рішенням слідчого і прокурора, буде закрите згідно передбаченої КПК процедури.

«Щодо судді Плахотнюк, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на мою думку, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді. З Олександром Паном розмова буде проведена окремо», – додав Геращенко.

Нагадаємо: 25 лютого українських інтернет-провайдерів зобов'язали протягом найближчого часу заблокувати 426 сайтів. Серед них: From-ua, російський РБК, Novostiua.org, «Захід медіа», Infopressa, LiveJournal, сервіс Telegram-статистики TGStat, а також GitHub Gist, Cryptowiki та інші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті