Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Найбільша електроенергетична компанія Техасу оголосила про банкрутство

Найбільша електроенергетична компанія Техасу оголосила про банкрутство

Причиною став позов оператора електромережі на суму $1,8 млрд

Найбільша електроенергетична компанія Техасу оголосила про банкрутство
фото www.flickr.com/photos/lapicero/4340962249

Найбільша та найстаріша електроенергетична компанія Техасу в понеділок, 1 березня, подала заяву про захист від банкрутства до федерального суду Х'юстона, пославшись на позов оператора електромережі на $1,8 млрд.

Як повідомляє Reuters, Brazos Electric Power Cooperative Inc довелося зіткнутися з величезними витратами у зв'язку з різким похолоданням. В середині лютого через незвично низькі температури вийшла з ладу майже половина електростанцій штату, в результаті чого 4,3 млн людей залишилися без тепла і світла на кілька днів. Brazos та інші енергокомпанії, які взяли на себе зобов'язання забезпечувати електромережу і не змогли, були зобов'язані купувати електроенергію за високими ставками і покривати несплачені збори інших фірм.

«Муніципальний енергетичний сектор переживає справжню кризу», – сказав Маулін Патані, засновник Volt Electricity Provider LP, незалежного продавця електроенергії, яка не є членом кооперативу Brazos. Мережевому оператору штату ERCOT слід призупинити стягнення плати за обслуговування, щоб запобігти подальшим дефолтам, сказав він.

Рейтингове агентство Fitch Ratings минулого тижня також попередило про можливе пониження рейтингу всіх муніципальних енергетичних компаній Техасу, які використовують мережу штату. Витрати від несприятливих погодних умов «можуть перевищити ліквідність, негайно доступну цим емітентам», – заявило агентство.

ERCOT спровокував кризу, коли підняв ставки на спотовому ринку до $9000 за МВт протягом понад чотирьох днів і стягував величезні збори за послуги. За словами керівників галузі, плата за послуги в 500 разів перевищувала звичайну ставку.

Виконавчий директор кооперативу Brazos Electric Кліфтон Карней, який до минулого тижня входив до ради директорів ERCOT, підписав заяву про банкрутство компанії. Brazos забезпечує електроенергією понад 660 000 споживачів по всьому Техасу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті