Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Екс-президент Франції Саркозі отримав рік в’язниці за корупцію

Екс-президент Франції Саркозі отримав рік в’язниці за корупцію

Вперше в історії країни президент отримав реальний термін ув’язнення

Екс-президент Франції Саркозі отримав рік в’язниці за корупцію
фото DR

Суд в Парижі визнав колишнього президента Франції Ніколя Саркозі винним у корупції, торгівлі впливом та порушенні таємниці слідства. Екс-главу держави засудили до трьох років позбавлення волі, з них один рік – реальний термін у в’язниці, два роки – умовний термін, повідомляє РБК з посиланням на BFM TV.

Прокуратура просила дати колишньому президенту чотири роки ув'язнення, з них два – умовно.

Саркозі серед іншого звинувачували в тому, що він намагався незаконно отримати від співробітника французького касаційного суду Жильбера Азібера інформацію про розслідування нелегального фінансування своєї президентської кампанії з боку доньки засновника компанії L'Oreal Ліліан Бетанкур.

Передбачалося, що через свого адвоката Саркозі обіцяв допомогти Азіберу в отриманні престижної посади в Монако. В якості доказів наводилися записи перехоплені телефонні переговори між Саркозі і його адвокатом в 2013-2014 роках. Під час цих розмов співрозмовники ніколи не називали один одного справжніми іменами, а Саркозі використав псевдонім Поль Бісмут. Однак експертиза встановила, що говорив саме колишній президент.

Сам Саркозі заявляв, що ніколи не намагався чинити протекцію Азіберу. Адвокат Саркозі стверджувала, що прокуратура не має підстав робити висновки, ніби в ході переговорів екс-президент натякав на порушення закону.

«Це була просто дружня балаканина», – заявила вона.

Саркозі, який залишив посаду президента в 2012 році, раніше вже потрапив під підозри в корупції. У Франції триває розслідування справи про фінансування його президентської кампанії в 2007 році лівійським лідером Муаммаром Каддафі.

Сам колишній президент стверджує, що кримінальні справи є помстою суддів за спробу Саркозі обмежити їх повноваження під час його перебування при владі.

Агентство Associated Press зазначає, що Саркозі перестав брати участь у публічному політичному житті, коли вибув із президентської гонки консерваторів, приурочених до виборів 2017 року у Франції. Однак, вказує AP, він залишається популярним серед виборців правих поглядів, а також відіграє важливу роль в кулуарах французького політичного життя, підтримуючи контакт із нинішнім французьким президентом Еммануелем Макроном і даючи йому поради з певних питань. Опублікована влітку 2020 року книга мемуарів Саркозі «Час бур» (Le Temps des tempetes) кілька тижнів була національним бестселером.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті