Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
AstraZeneca продала свою частку в Moderna за $1,2 млрд

AstraZeneca продала свою частку в Moderna за $1,2 млрд

Фармкомпанія направить гроші на купівлю виробника препаратів від рідкісних захворювань Alexion

AstraZeneca продала свою частку в Moderna за $1,2 млрд
фото DR

Шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca продала свою частку в американській Moderna, випливає з фінансової звітності за 2020 рік. Розмір частки і сума в документі не уточнюються, пише РБК, посилачись на  The Times.

AstraZeneca належав пакет у 7,7% акцій. Газета пише, що в минулому році вона була другим найбільшим інвестором Moderna. Свою частку компанія продала за $1,2 млрд, повідомляє видання.

Інші подробиці угоди, в тому числі дані про те, коли саме були продані акції, невідомі. Представник AstraZeneca відмовився від коментарів.

AstraZeneca вирішила продати свою частку після того, як акції американської компанії виросли на тлі розробки вакцини проти коронавірусу, відзначає видання. У лютому на американській біржі NASDAQ вони досягли пікового значення $186 за акцію (роком раніше показник складав $29).

За даними The Times, британсько-шведський виробник направить отримані кошти на розробку власної лінійки ліків і придбання американської компанії Alexion, що створює препарати для лікування складних і рідкісних захворювань. Про майбутнє придбання AstraZeneca оголосила в грудні минулого року, сума операції складе $39 млрд.

The Times також пише, що AstraZeneca і Moderna зберігають партнерські відносини в сфері лікування інших захворювань. Основний напрямок діяльності британсько-шведської компанії – виробництво серцево-судинних і онкопрепаратів. Вперше AstraZeneca інвестувала в Moderna в 2013 році.

Нагадаємо, Moderna уклала контрактів на понад $18 млрд на поставку вакцин в 2021 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті