Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Facebook буде платити німецьким ЗМІ за новини

Facebook буде платити німецьким ЗМІ за новини

Соцмережа вже підписала подібні угоди з американськими і британськими видавцями

Facebook буде платити німецьким ЗМІ за новини
фото Shutterstock

Facebook підписав угоди про співпрацю з цілим рядом великих німецьких ЗМІ, соцмережа буде платити їм за частину новинного контенту. Про це в понеділок оголосив глава європейського підрозділу з новинного партнерства Facebook Єспер Доуб, передає Коммерсант.

Йдеться про співпрацю в рамках проекту Facebook News. У цьому розділі соцмережі з травня будуть публікуватися новини з німецьких ЗМІ, за які соцмережа буде платити виданням – які суми, не повідомляється.

У проекті візьмуть участь Die Zeit, Der Spiegel, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Handelsblatt і цілий ряд інших загальнонаціональних і місцевих видань.

Однак одна з найбільших німецьких медіагруп, Axel Springer, що видає газети Bild і Die Welt, відмовилася підписувати угоду, назвавши її умови сміхотворними.

«Спроби деяких платформ, з одного боку, позиціонувати себе як засіб масової інформації, а з іншого – відмахуватися від видавців невеличкою винагородою, сумнівні», – заявили в Axel Springer.

Раніше Facebook підписала подібні угоди з американськими і британськими видавцями, ведуться переговори і з французькими ЗМІ.

У лютому у Facebook стався конфлікт з владою Австралії і місцевими новинними видавцями – соцмережа вирішила обмежити поширення новин на своїй платформі в Австралії через закон, який влада країни планувала прийняти для захисту місцевого медіаринку.

Однак потім соцмережа заявила про те, що вона знайшла порозуміння з владою Австралії і перестане блокувати новини місцевих ЗМІ в соцмережі.

Крім того, Facebook пообіцяла в найближчі три роки заплатити $1 млрд видавництвам, які публікують новинний контент.

Нагадаємо, Австралія першою в світі прийняла закон про плату інтернет-платформ за місцеві новини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті