Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Австралія першою в світі прийняла закон про плату інтернет-платформ за місцеві новини

Австралія першою в світі прийняла закон про плату інтернет-платформ за місцеві новини

Тепер компанії на зразок Google і Facebook повинні укладати угоди зі ЗМІ або платити їм

Австралія першою в світі прийняла закон про плату інтернет-платформ за місцеві новини
фото Shutterstock

Австралія стане першою країною, де призначений урядом арбітр зможе прийняти рішення про суму, яку будь-яка платформа повинна заплатити австралійським новинним виданням – за умови, що неможливо укласти незалежну комерційну угоду, пише TJournal з посиланням на CNBC.

Закон прийняли з поправками, які внесли через конфлікт із Facebook. Вони припускають двомісячний період, протягом якого платформа і видавці ЗМІ можуть самі укладати угоди.

«Парламент схвалив запропонований урядом обов'язковий кодекс ведення переговорів, який усуне дисбаланс переговорної сили між новинними ЗМІ і цифровими платформами. Він гарантує, що новинні медіакомпанії отримають справедливу винагороду за контент, який вони створюють», – зазначив Джош Фрайденберг, головний казначей Австралії.

17 лютого через законопроект Facebook заборонила користувачам розміщувати в стрічці новини з Австралії. На тлі обмежень місцеві ЗМІ втратили 30% трафіку з-за кордону. Після цього влада пішла на поступки і Facebook обіцяла повернути новини.

Крім того, Facebook пообіцяла витратити $1 мільярд за три роки на підтримку видавців після конфлікту з владою країни. У найближчі три роки Google теж планує витратити мільярд доларів на новини. Компанія спочатку вирішила домовитися з видавцями – і вже уклала контракти з найбільшим власником газет в Австралії News Corp і медіакомпанією Nine Entertainment.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті