Австралія першою в світі прийняла закон про плату інтернет-платформ за місцеві новини
Тепер компанії на зразок Google і Facebook повинні укладати угоди зі ЗМІ або платити їм

Австралія стане першою країною, де призначений урядом арбітр зможе прийняти рішення про суму, яку будь-яка платформа повинна заплатити австралійським новинним виданням – за умови, що неможливо укласти незалежну комерційну угоду, пише TJournal з посиланням на CNBC.
Закон прийняли з поправками, які внесли через конфлікт із Facebook. Вони припускають двомісячний період, протягом якого платформа і видавці ЗМІ можуть самі укладати угоди.
«Парламент схвалив запропонований урядом обов'язковий кодекс ведення переговорів, який усуне дисбаланс переговорної сили між новинними ЗМІ і цифровими платформами. Він гарантує, що новинні медіакомпанії отримають справедливу винагороду за контент, який вони створюють», – зазначив Джош Фрайденберг, головний казначей Австралії.
17 лютого через законопроект Facebook заборонила користувачам розміщувати в стрічці новини з Австралії. На тлі обмежень місцеві ЗМІ втратили 30% трафіку з-за кордону. Після цього влада пішла на поступки і Facebook обіцяла повернути новини.
Крім того, Facebook пообіцяла витратити $1 мільярд за три роки на підтримку видавців після конфлікту з владою країни. У найближчі три роки Google теж планує витратити мільярд доларів на новини. Компанія спочатку вирішила домовитися з видавцями – і вже уклала контракти з найбільшим власником газет в Австралії News Corp і медіакомпанією Nine Entertainment.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].