Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Fitch підтвердило рейтинг «ДТЕК Енерго» «RD» і рейтинг «C» його євробондів

Fitch підтвердило рейтинг «ДТЕК Енерго» «RD» і рейтинг «C» його євробондів

Підтвердження рейтингу відображає триваючі переговори «ДТЕК» з кредиторами про реструктуризацію існуючого боргу

Fitch підтвердило рейтинг «ДТЕК Енерго» «RD» і рейтинг «C» його євробондів
фото: energo.dtek.com

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента ( «РДЕ») компанії DTEK Energy B.V. («ДТЕК Енерго») в іноземній валюті на рівні «RD» (обмежений дефолт), встановлений на початку квітня минулого року після оголошення про початок переговорів про реструктуризацію боргу. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Агентство також підтвердило пріоритетний незабезпечений рейтинг єврооблігацій компанії на рівні «C» з рейтингом зворотності активів «RR5».

Згідно з повідомленням, підтвердження рейтингу відображає триваючі переговори «ДТЕК» з кредиторами про реструктуризацію існуючого боргу компанії. Після її завершення Fitch буде переоцінювати компанію з урахуванням нової структури капіталу.

Згідно з розрахунками Fitch, борг «ДТЕК» на кінець 2020 року складав близько $2,3 млрд (65 млрд грн), з яких близько $2 млрд (57 млрд гривень) підлягають реструктуризації, яку «ДТЕК» планує завершити до кінця квітня 2021 року.

Fitch очікує поліпшення ліквідності компанії після реструктуризації, вказуючи, що на кінець 2020 року «ДТЕК» накопичив кошти в розмірі 1,6 млрд грн ($57 млн), що на 0,4 млрд грн більше, ніж було станом на 1 кв. 2020 року.
Агентство пояснює це відсутністю більшої частини виплат за відсотками і погашення боргу у 2020 році через початок фінансової реструктуризації та деяким збільшенням обсягів виробництва електроенергії у 4 кв. 2020 року в основному через холодну погоду.

На ліквідність компанії, на думку агентства, також сприятливо вплинуть очікувані невеликі обсяги погашення боргу в 2021-2024 роках, нижчі процентні ставки по новому боргу і деяке поліпшення експлуатаційних характеристик.

«Ми з обережністю підходимо до прогнозу результатів діяльності компанії за підсумками 2021 року чекаючи несуттєвого зміни EBITDA в порівнянні з рівнем 2020 року. На цьому може позначитися тільки незначне збільшення обсягів електроенергії завдяки очікуваному зростанню ВВП України на 3,5% і деяке відновлення цін на неї», – йдеться в повідомленні.

На думку агентства, на вартість електроенергії в Україні зі свого боку впливають цінові обмеження і відновлення імпорту дешевої електроенергії з Білорусі та Росії на початку 2021 року. Fitch також очікує зростання витрат «ДТЕК», пов'язаних з імпортом вугілля на початку поточного року.

Крім цього, агентство нагадує про високі валютні ризики, яким піддається «ДТЕК», враховуючи, що майже весь його борг номінований в іноземній валюті, а майже вся виручка виражена в гривнях, при цьому компанія не використовує інструменти хеджування.

«Ми не очікуємо зниження цього ризику після запропонованої реструктуризації, оскільки новий борг буде випущений в доларах США. Це може послабити кредитні показники «ДТЕК» в разі знецінення гривні», – констатує Fitch.

У своєму резюме воно вказує, що у «ДТЕК Енерго» складніше операційне середовище в порівнянні, зокрема, з « «Казахстанські комунальні системи», що має рейтинг «B +» / «Стабільний», АТ «Самрук-Енерго» («BB»/ «Стабільбний») і російським ПАТ «2Друга генеруюча компанія оптових ринків електроенергії» («BBB-» / «Позитивний»).

Серед причин, що погіршують бізнес-профіль «ДТЕК Енерго», воно називає нормативну базу електроенергетичного ринку, що розвивається, нестабільність політики та можливі макроекономічні потрясіння в Україні, а також вище кредитне плече і боргові зобов'язання в іноземній валюті.

Крім цього, рейтинг «ДТЕК» не враховує батьківську підтримку з боку кінцевого мажоритарного акціонера System Capital Management, відзначається в повідомленні.

Як повідомлялося, узгоджене з комітетами кредиторів пропозицію «ДТЕК Енерго» про реструктуризацію боргу передбачає конвертацію частини боргу за існуючими єврооблігаціями в єврооблігації «ДТЕК Нафтогаз» на $ 425 млн і ставкою 6,75% річних терміном обігу до 31 грудня 2026 року.

Згідно з ним, інша заборгованість буде конвертована в нові єврооблігації «ДТЕК Енерго» з погашенням 31 грудня 2027 року і ставкою 5% у 2021 році та 7% в наступні роки або частково залишиться в рамках кредитних ліній на аналогічних умовах.

Нагадаємо: «ДТЕК Енерго» отримав понад 19 мільярдів збитку у 2020 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті