Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Шахраї навчилися використовувати Telegram-ботів для вимагань

Шахраї навчилися використовувати Telegram-ботів для вимагань

Зловмисники вимагають у користувачів гроші за неоприлюднення інформації

Шахраї навчилися використовувати Telegram-ботів для вимагань
фото Pixaby

Шахраї навчилися збирати інформацію про людину з Telegram-ботів, пише «Коммерсант». Отриманими даними про адресу пошти і паролі зловмисники шантажують людей, вимагаючи гроші.

Як розповіли експерти з безпеки, шахраї отримують доступ до даних, які людина сама ж надає роботам. Наприклад, одним з джерел інформації для шахраїв став бот MailSearchBot компанії LeakCheck, який спочатку  створювався для перевірки «скомпрометованих» паролів.

Людина вводив свій номер телефону і отримувала логіни і паролі, які опинилися у вільному доступі. Хоча в безкоштовній версії бота частина пароля прихована, шахраї використовують наявні дані для шантажу користувачів по електронній пошті. Жертві погрожують, що якщо вона не заплатить зловмиснику, дані про її дії в мережі будуть передані родичам, колегам і друзям.

У LeakCheck підтвердили, що шахраї навчилися орудувати такими даними.

«Найчастіше шахраї пишуть жертвам, що на їхній комп'ютер потрапив вірус і всі дії в мережі записані, а для підтвердження прикладають останній використаний пароль».

При цьому, зазначають експерти, не варто вірити шахраям, що після переказу їм грошей вони припинять шантаж. Не допоможе викорінити шахрайство і обмеження кількості запитів у бот. Якщо людина багато років використовує один і той же пароль, рано чи пізно він все одно стане жертвою зловмисників, кажуть експерти.

Нагадаємо, розробники гри Cyberpunk 2077 не можуть полагодити в ній баги через хакерську атаку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті