Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Huawei в цьому році може скоротити випуск смартфонів більше ніж удвічі

Huawei в цьому році може скоротити випуск смартфонів більше ніж удвічі

У компанії немає дозволу уряду США на імпорт компонентів для смартфонів з підтримкою 5G

Huawei в цьому році може скоротити випуск смартфонів більше ніж удвічі
фото DR

Китайська компанія Huawei Technologies попередила своїх постачальників комплектуючих про зниження обсягу замовлень більш ніж на 60% в цьому році під тиском американських санкцій, повідомляє Nikkei Asia, на яку посилається FinMarket.

Компанія планує замовити комплектуючі для випуску 70-80 млн смартфонів, повідомили виданню кілька постачальників. Інші відзначили, що даний показник може виявитися ще нижчим – близько 50 млн.

У 2020 році обсяг виробництва Huawei становив 189 млн телефонів, за даними International Data Corporation (IDC). Він впав на 21,5% щодо попереднього року.

При цьому Huawei продовжує випускати моделі з підтримкою 4G, оскільки у компанії немає дозволу уряду США на імпорт компонентів для смартфонів з можливістю підтримки 5G.

За розрахунками IDC, китайська компанія в минулому році займала третє місце в світі за постачанням смартфонів після південнокорейської Samsung Electronics і американської Apple.

За оцінкою дослідницької компанії Gartner, Huawei в 2020 році закупила чіпи на суму трохи більше $19 млрд (падіння за рік на 23,5%), також посівши третю позицію на світовому ринку за цим показником. При цьому Samsung і Apple наростили закупівлі напівпровідників більш ніж на 20%.

У листопаді минулого року Huawei оголосила про продаж підрозділу, що випускає споживчі пристрої під брендом Honor, компанії Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Фінансові умови угоди не розкривалися.

Huawei вказує на «величезний тиск», з яким зіткнувся споживчий бізнес компанії. Це тиск пов'язаний з «недоступністю технічних компонентів, необхідних у виробництві мобільних телефонів», відзначала компанія.

У травні 2019 року США внесли компанію в «чорний список», оскільки, на думку американської влади, вона займалася збором розвідувальної інформації на користь китайського уряду. В результаті діяльність Huawei на американському ринку була значно обмежена.

Як повідомлялося, Huawei через суд в США вимагатиме спростувати звинувачення в «загрозі національній безпеці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті