Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
НАЗК вніс припис Шмигалю через порушення в діяльності «Енергоатому»

НАЗК вніс припис Шмигалю через порушення в діяльності «Енергоатому»

Через звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука

НАЗК вніс припис Шмигалю через порушення в діяльності «Енергоатому»
фото: epravda.com.ua

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс припис прем'єру Денису Шмигалю для усунення порушень антикорупційного законодавства в діяльності «Енергоатому» та скасування незаконного наказу підприємства про звільнення викривача Олега Поліщука. Про це повідомляється на сторінці НАЗК у фейсбуці.

«НАЗК внесло припис прем’єр-міністру про притягнення до відповідальності винних службових осіб ДП «НАЕК «Енергоатом», а також припис т.в.о. президента державного підприємства Петру Котіну. Так, керівник підприємства підписав накази про відсторонення від посади, дисциплінарну відповідальність та звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука. У приписі вимагається скасувати ці незаконні накази та поновити уповноваженого на посаді», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що звільнення уповноважених осіб з ініціативи керівництва має погоджуватися НАЗК.

«Однак, керівництво ДП «НАЕК «Енергоатом» не надіслало до НАЗК відповідний запит. Також ДП мало повідомити НАЗК про притягнення уповноваженого до дисциплінарної відповідальності не пізніше 2 днів із моменту прийняття наказу. Однак і цього не було зроблено. Також звільненню передувало повідомлення Олега Поліщука до НАБУ, у якому він зазначив про ознаки кримінального корупційного правопорушення з боку посадовців підприємства. Після цього він набув статусу викривача», – пояснили в НАЗК.

Повідомляється, що закон забороняє звільняти чи притягувати до дисциплінарної відповідальності викривача за повідомлення про можливі факти корупції.

«Аби встановити об’єктивну істину в цій справі, НАЗК надіслало до «НАЕК «Енергоатом» запити на надання інформації. Проте керівництво підприємства відмовилося їх виконувати», – підкреслили у відомстві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті