Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
«Нафтогаз» пропонує вдосконалити механізм продажу нафти власного видобутку і нафтопродуктів

«Нафтогаз» пропонує вдосконалити механізм продажу нафти власного видобутку і нафтопродуктів

Чинний порядок передбачає, що аукціонний комітет із п’яти представників Міненерго встановлює умови продажу ресурсу

«Нафтогаз» пропонує вдосконалити механізм продажу нафти власного видобутку і нафтопродуктів
фото: pravda.com.ua

«Нафтогаз» пропонує змінити чинний порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, котрий був затверджений Кабінетом Міністрів України (постанова №570) у 2014 році. Він передбачає, що аукціонний комітет із п’яти представників Міністерства енергетики України встановлює умови продажу ресурсу. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

«Продаж майже 4 000 тонн скрапленого нафтового газу (LPG), виставлених на електронні біржові аукціони 2 та 4 березня 2021 року, було скасовано через відсутність кворуму аукціонного комітету, що здійснює загальне керівництво і контроль за дотриманням умов проведення торгів», – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що за останні два роки, через затримки у призначенні членів аукціонного комітету, АТ «Укргазвидобування» було вимушене тричі скасувати проведення аукціонів у період із 26 листопада по 10 грудня 2019 року, з 1 липня по 9 липня 2020 року та з 1 вересня по 8 вересня 2020 року.

Через труднощі, з якими стикаються підприємства Групи при продажу власної нафти та нафтопродуктів, «Нафтогаз» пропонує вдосконалити регуляторне законодавство.

«У попередні роки Група вже подавала свої пропозиції на розгляд профільного міністерства, однак тоді вони не здобули підтримки. Ми пропонуємо повернутися до проблеми і змінити норми, які не відповідають сучасним вимогам ринку та ускладнюють його ритмічну роботу. Штучні регуляторні бар’єри, встановлені цією постановою, роблять компанії Групи менш ефективними у порівнянні з приватними гравцями та змушують конкурувати із приватним сектором в нерівних умовах», – зазначив Сергій Федоренко, директор з комерційних питань, дивізіон «Нафтогаз Нафта».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті