Нацбанк примусово стягне майно заводу Жеваго через 4,2 млрд грн боргів

Нацбанк примусово стягне майно заводу Жеваго через 4,2 млрд грн боргів

Завод є поручителем за боргами банку «Фінанси та Кредит» перед регулятором

Нацбанк примусово стягне майно заводу Жеваго через 4,2 млрд грн боргів
Фото: bank.gov.ua

Розпочато примусове стягнення майна пов’язаного з Костянтином Жеваго «Київського суднобудівного-судноремонтного заводу» – він був поручителем банку «Фінанси та Кредит» за боргами на суму 4,2 мільярда гривень. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

За інформацією Нацбанку, завод є поручителем за боргами банку «Фінанси та Кредит» перед регулятором на суму 4,2 млрд грн. У Мін’юсті відкрили відповідне виконавче провадження щодо стягнення майна.

«У 2009-2010 роках завод уклав з регулятором договори іпотеки та застави у забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку кредитами рефінансування. Таким чином, «Київський суднобудівний-судноремонтний завод» взяв на себе майнові зобов’язання з погашення банком кредитів рефінансування за рахунок майна», – пояснили у НБУ.

Водночас, зобов’язання за кредитами не були виконані. Тому у 2017 році суд першої інстанції задовольнив позов Національного банку до заводу та звернув стягнення на предмети іпотеки і застави в рахунок погашення боргу банку «Фінанси та кредит».

Як зазначають в НБУ, йдеться про нежитлові будівлі площею понад 43 000 квадратних метрів та рухоме майно комплексу. «Заставна вартість нерухомого майна складає 354,5 млн грн (відповідно до договорів застави)», – додали у регуляторі.

У Нацбанку додали, що з початком процедури банкрутства у 2016 році завод намагався «унеможливити стягнення заставного майна та заборонити його реалізацію, відповідно і погашення заборгованості перед НБУ». Тому регулятор готовий до перешкоджання заводом реалізації майна через справу про банкрутство або інші судові процеси.

Як повідомлялося раніше, топменеджеру банку «Фінанси та Кредит» оголосили підозру в розтраті 2,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло