Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
НБУ підвищив облікову ставку до 6,5%

НБУ підвищив облікову ставку до 6,5%

Це спричинено прискоренням інфляції

НБУ підвищив облікову ставку до 6,5%
фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) з 5 березня вирішив підвищити облікову ставку до 6,5% із рівня 6%, на якому він утримував її з 12 червня 2020 року. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Згідно з повідомленням, НБУ взяв до уваги прискорення інфляції на початку 2021 року, хоча вихід її за межі цільового діапазону центробанку 5% ± 1 в. п. був очікуваним.

«У січні зростання споживчих цін досягло 6,1% у річному вимірі. За попередніми оцінками Національного банку України, інфляція продовжила прискорення і в лютому», – йдеться у повідомленні.

Основним припущенням, яке правління Нацбанку України бере до уваги, залишається продовження співпраці з МВФ.

«Національний банк України очікує подальшого прогресу України у переговорах із МВФ. Співпраця з МВФ та іншими міжнародними партнерами важлива для фінансування бюджетних потреб і надання економіці додаткових стимулів для зростання. Завдяки цьому Україна також зможе підтримувати міжнародні резерви на рівні приблизно $30 млрд», – зазначає НБУ.

Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, залишається посилення карантинних обмежень і в країні, і у світі для протидії поширенню пандемії COVID-19.

Як зазначає НБУ, розгортання вакцинації у світі відбувається повільно, тому ризики посилення карантину цього року залишаються актуальними.

«Водночас швидке відновлення ділової активності, пожвавлення товарних ринків, відкладений ефект від масштабних стримувальних заходів, а також ймовірна реалізація відкладеного споживчого попиту створюють ризики прискорення світової інфляції. В таких умовах ймовірним є, зокрема, подальше посилення інфляційного тиску з боку країн – торговельних партнерів України», – зазначив НБУ.

Серед інших ризиків центробанк відзначає волатильність на світових ринках капіталу, різкіше погіршення умов торгівлі, ескалацію військового конфлікту на сході країни або її кордонах.

Нагадаємо: НБУ з 31 січня 2020 року знизив облікову ставку з 13,5% до 11% річних, із 13 березня – до 10% річних, а з 24 квітня – до 8% річних. Після цього з 12 червня правління регулятора знизило показник ще на 2 процентних пункти – до 6% річних, а на наступних чотирьох засіданнях у липні, вересні, жовтні та грудні зберегло його на цьому рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті