Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Зеленський ініціює програму «Нове село»

Зеленський ініціює програму «Нове село»

В селах збудують «Центри тяжіння» за прикладом сервісних зон у Щасті та Новотроїцькому

Зеленський ініціює програму «Нове село»
фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський ініціює програму «Нове село». Про це повідомляється на сайті президента.

Реалізацію програми «Нове село» обговорили на нараді під головуванням Зеленського.

У межах програми «Нове село» в сільській місцевості збудують «Центри тяжіння» за прикладом сервісних зон у Щасті та Новотроїцькому. Це сучасні простори, у яких працюватимуть ЦНАПи, відділення пошти, аптека з програмою «Доступні ліки», опорні пункти поліції, магазини, сервісні центри, пожежний пункт, медичний центр тощо. Навколо має бути облагороджена територія зі спортивним комплексом, дитячими майданчиками, кінотеатром чи концертним залом, сільськими клубами, сучасним освітленням, відремонтованим дорожнім покриттям, вело- та біговими доріжками.

До реалізації проєктів держава долучатиме бізнес, створюючи державно-приватне партнерство, щоб не витрачати бюджетні кошти.

Також у межах проєктів мають бути реалізовані освітні програми, зокрема оснащення шкіл комп’ютерною технікою.

За кожним із проєктів буде закріплений модератор.

Загалом в Україні планується втілити понад 1 000 таких проєктів. Будуть проведені прозорі конкурси для бізнесу, який братиме участь у їх реалізації.

Також буде створена координаційна рада до якої увійдуть представники Кабінету Міністрів та Офісу Президента.

«Ми вже побачили проєкт, який реалізований на КПВВ «Щастя». Перші проєкти «Нове село» мають бути втілені на прифронтових територіях, а потім – по всій Україні. Ми маємо вдихнути нове життя в українське село. Мешканці сіл повинні отримувати якісний сервіс безпосередньо за місцем проживання та мати доступ до сучасної інфраструктури», – сказав Президент.

Зеленський зазначив, що самими лише сервісними послугами село неможливо вивести на якісно новий рівень розвитку, тому до програми «Нове село» включений розвиток агропромислового комплексу, зокрема тваринництва. Так, планується зменшити обсяги імпорту продуктів тваринництва, збільшити насичення внутрішнього ринку та забезпечити доступні ціни для населення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті